Ensi keskiviikkona on lupahallintokeskus, tilannut sateliittiajan, jolla kaikki Suomen luvattomat katsoja jäävät varmasti kiinni. Tämä on aivan uusinta tekniikkaa, jota ei ole liiemmin mainostettu. Jotain muitakin päiviä oli siinä listassa, jonka näin, mutta en saanut selvää kuin keskiviikosta.
VAROKAA ENSI KESKIVIIKKONA
sihteeri
92550
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
ja joulupukki on totta
pakkasukko!
ni ei olla kotosalla.
Satelliittiajan vai? Just joo ja se sit varmaan kaappaa kaikkien suomen asuntojen lähistöltä kaikki aaltopituudet ja kattoo että mitä sinne asuntoihin menee?
En ole ihan 100 varma radioaaltojen seurannasta, mutta minusta televisio lähetykset ovat siis taajuuksia joita mastot lähettää 3-ulotteisesti joka suuntiin, ne tulevat telkkarini anteeniin oli televisioni sitten päällä tai ei, ja muutenkin ajatus maankattavasta taajuus seurannasta olisi muutenkin täysi mahdottomuus!!!!! :)
Kattokaa luvattomat ihan rauhassa telkkaria! Ei ne sitä todellakaan nää!!!
Tietenkin näkee, koska suomessa on pohjoiskorean sekä kuuban lisäksi ainoat valtion palkkaamat satelliittitarkkaajat. Tämä salamyhkäinen satojen ihmisten organisaatio tarkkailee sinuakin...
Ennenkuin ne alkaa lukemaan meidän ajatuksiamme..!
Kaikki jotka jäävät kiinni tässä huippusalaisessa satelliittivalvonnassa suljetaan vankilaan vähintään kymmeneksi vuodeksi ja valtion ylitv-lupatarkastaja on myös valmistellut esityksen, jonka mukaan yli 10 vuotta lähetyksiä ilman lupaa katsellut olisi teloitettava.
Sekä viimeisenä oljenkortena Yle suuressa viisaudessaan palkkaa naapurit kyttäämään sellaista osoitetta mistä ei ole tullut TV-lupamaksua Ylelle. Ilmeisesti se on kavala salakatsoja!
Tällä olisi kaiken lisäksi myös työllistävä vaikutus. Saadaan oikeen DDR-meno päälle, ehkei tästäkään ihan aukotonta systeemiä tulisi, mutta hyvä yritys kuitenkin.
Kait tuolla tavalla voitaisiin saada enemmän nalkkiin luvattomia katselijoita? Ylenkin tase paranisi ja ehdottamasi tekniikkaan panostetut kustannukset saataisin tällä keinolla äkkiä kuoletettua :).
Varauduin keskiviikon ja muidenkin päivien varalta räjäyttämällä telkkarini ja syömällä dvd-soittimen. Siellähän vakoilevat turhaan, nuijat...!!!