Oletko pelannut spiritismiä.

Oletko pelannut joskus spiritismiä ja liikkuiko lasi, tuliko oikeita vastauksia.
Jos näin ihan oikeasti kävi ja että pelaat sitä edelleenkin niin, voisitko kysyä, seuraavan kerran kun pelaat, kuka/minkä niminen henkilö minun lähipiiristäni on myöskin pelannut joskus spiritismiä ja että lasi on todellakin liikkunut ja vastauksia tullut.
Tämä tieto olisi erästä tutkimusta varten, huijausmahdollisuus siis halutaan sulkea pois.
Mainitse nimeni. Matias Tähtinen.
Kiitos.
122372
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kokeillaanpas... Mulla on tossa lasi pöydällä. Mä käyn nyt vessassa. Takaisin tullessa lasi on varmasti liikkunut. No ei ollutkaan paljoakaan, mutta pari kummaa ääntä kuului. Vessan oven avatessa kuului aavemainen huuto:"Aauuhhhhaaaaa!" Menin takaisin huoneeseen ja suljin huoneen oven, kuului toinen aavemainen huuto joka kuulosti enemmän puheelta.

Mutta en mä oikeastaan äsken kovinkaan tietoisesti mitään kysynyt. No sanotaan vaikka:"Johannes Heikkinen". Menihän oikein?
Kiitos sullekin :)

Äänestä

Pelasin spiritismiä ja mitään ei tapahtunut.

Äänestä

Olen koittanut kaverien kanssa muutaman kerran lasi ei nähtävästi liikkunut,mutta yksi kynttilä oli joutunut selittämättömästi lasin alle ja sammunut. Kukaan ei ollut sitä ainakaan tietoisesti sitä sinne ujuttanut.

Äänestä

On ihan hauskaa että vastanneiden joukossa on huumorintajuisiakin, huumorihan kuuluu selkeästi elämään, mutta minä ihan todella haluaisin tietää(olen skeptikko), kun tällä mainitsemallani luotettavalla henkilöllä lasi todellakin liikkui ja että se kuuleman mukaan kertoi muutamia seikkoja jotka ovat osittain toteutuneet, niin siksipä olisinkin tieteellisessä mielessä kiinnostunut onko muilla vastaavanlaisia kokemuksia. Tämä edellä mainitsemani henkilö ei oikein mielellään enää viitsi ryhtyä pelaamaan spiritismiä. Tarvitsemme faktatietoa ennen kuin voimme joko tyrmätä tai uskoa spiritismiin.

Äänestä
  • Itsesuggestio aiheuttaa liikkumiset ja vastaukset.
    Uskot sen mitä halua uskoa, et sitä mitä kuulet tai näet tai sinulle joku kertoo?

    No, uskokoon ken haluaa ja mihin haluaa.


    Mestarihypnotisoija

    Äänestä


ja aion taas viikonloppuna kokeilla. Mielenkiintoista kun lasi liikkuu.

Äänestä

En kertakaikkiaan saa ketään mukaan peliin(arkajalkoja) yrittäisin kylläkin mielenkiinnosta.

Äänestä

Onneksi kaikkia ei ole onnistanut, sillä tämä touhu on saatanallista. Vaikeaa ymmärtää mutta helposti lähtee mukaan johonkin "peliin" joka on todellisuudessa ihmisten silvoutumista ja henkivaltoihin yhteydenottamista. Miettia kannattaa kahdesti ennenkuin rupeaa helvetinhommiin! Minä en ruvennut koska halusin säästää kaverini ja itsenikin samalla.

Äänestä

n. 19 vuotta sitten. oltiin nuoria. ulkopihan varastossa. Sanottin lopuksi että anna merkki, ja poltettiin lauta. Kun menin nukkumaan, sinin välähdys välähti huoneessa, silmäni olivat raollaan, ja sähköt meni kilometrien säteellä asuinalueeltamme poikki. seuraavana iltana mentiin uudestaan siihen varastoon, katsoimme siskon kanssa ikkunasta pihalle, puhelinlangoista noin metri ylöspäin näkyi metrin halkaisijaltaan oleva sininen pallo, joka oli ensin paikallaan ja lähti sitten nopeasti liikkeelle. Sisko näki minun kanssa sen. Onko kellään tälle ilmiölle järkevää syytä olemassa ?

Äänestä
  • Luulempa ettei mikään sen enempää kuin vähempää antanut sinulle (vai teillekö se oli)
    antanut merkkiä kuin itse se, jolta te merkkiä pyysitte, eli saatana. Jotkut haluavat leikkiä henkivalloilla, jotkut haluavat pelastua. Minä haluan jälkimmäistä. Mutta muista, Jumala antaa anteeksi kaiken mitä me ikinä Häneltä pyydämmekään! Tätä viestiä en tarkoittanut pelotteluksi vaan siksi joksi pyysit, eli vastaukseksi.
    -Siunausta sulle!-

    Äänestä

ELikkä

Oma kokemukseni oli että lasi liikkui ja myös kysyin kaveristani jotain asioita jota en tiennyt esim missä hän oli syntynyt. pidin itse lasista kiinni ja sain oikean vastauksen. Yms

Pelin jälkeen on todella pelottava olo mutta kun toisen kerran kokeilin oli homma jo paljon mukavampaa.

kannattaa kokeilla mutta ota säännöistä selvää ja ole varovainen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


* Matias Tähtinen * kirjoitti:

Oletko pelannut joskus spiritismiä ja liikkuiko lasi, tuliko oikeita vastauksia.
Jos näin ihan oikeasti kävi ja että pelaat sitä edelleenkin niin, voisitko kysyä, seuraavan kerran kun pelaat, kuka/minkä niminen henkilö minun lähipiiristäni on myöskin pelannut joskus spiritismiä ja että lasi on todellakin liikkunut ja vastauksia tullut.
Tämä tieto olisi erästä tutkimusta varten, huijausmahdollisuus siis halutaan sulkea pois.
Mainitse nimeni. Matias Tähtinen.
Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu