rokotteen osto

Missä Tallinnan apteekissa rokotteita myydään? Saako niitä tuoda Suomeen? Paljonko maksaa?
3223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

itse pistää...?

Äänestä
  • laittaa vain eläinlääkäri sen takia, että kissalle saattaa tulla pikaista hoitoa vaativia oireita sivuvaikutuksena.

    Äänestä

kyllä myydään. apteekki musta- jotakin, en muista tarkemmin. saa tuoda oman kissan tarpeisiin. huomioi viileä kuljetus. hinta, en ihan muista ihan tarkasti, mutta noin muutaman euron rokote.
Rokottaminen on ihan helppoa, niskapoimusta kiinni, neula sisään, ja se on siinä. allerginen reaktio on epätod. näk., jos kissa on ennekin rokotettu. eivätpä ell mitään odottele, viittätoista minuuttia, vaan kissa lähetetään heti omistajan huomassa kotiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nasse kirjoitti:

Missä Tallinnan apteekissa rokotteita myydään? Saako niitä tuoda Suomeen? Paljonko maksaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu