Olen menossa parin viikon päästä Tallinnaan ja haluaisin tulla takaisin Suomeen uudella tukalla. Tietäisikö joku hyvää ja luotettavaa kampaamoa/parturia Tallinnan keskustassa tai sen lähellä?
kampaamot
kirsikka
101323
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
itse käytän salon sinine
www.sinine.ee
ja olen ollut erittäin tyytyväinen ja samoin kamuni, joille olen sitä suositellut.
Taso vaihtelee hurjasti. Se on ihan tuurista kiinni millaisen parturin saat. Aikaa siihen hommaan menee 2 kertaa enemmän kuin suomessa. Ihme näpertelyä. Joskus tulee hyvä tulos, joskus ei. Hinnatkin nousseet. Nyt ei enää leikkausta saa alle 100 EEK.
Pitäiskö ihan ilmaiseksi leikata Teidän TUKKA? Eiks nyt Suomessa ansaitse yhtä raha, ei vissiin ole vara esim. hairstoren shokkitarjousta käyttä?
Joo kiinnostavaa kuka leikkaa suomessa 100eek(7€) hintaan? Suomalaiset luulevat että kun puhutaan edullisesta, se pitäisi olla ilmaista????
Siita syystä ovat Suomessa suosittuja nn.kakkukahvit kaupoissa. ILMAISTA!
näpertelyä.Se on kunnollista ja tarkkaatyötä,sitä ei hyvässä kampaamossa tosta vaan hutasta.Mä olen ollut tyytyväinen joka kerta kun olen Tallinnassa kampaamossa käynyt ja aina eri paikoissa,sillai lonkalta vaan.TULOS ON OLLUT AINA HYVÄ!!
muuta aina hintavampaa ihan keskustan palvelut.
Ei ne kotomaassakaan hommat hoidu joka parturissa. Olen maksanut nyt 150 eek lyhyen tukan leikkauksesta joka neljäs viikko jo vuodesta 1994 ( 100 eek) ja ollut tyytyväinen. http://www.viroinfo.com/index.php?section=2&dowhat=showresults&queryget=3:0:1::&alates=248
http://www.viroweb.com/kauneus/tallinna.asp
Ootko oikein yöksi menossa???
Jep jep, tarkoitus olisi jäädä hotelliin yöksi. Kaverin kanssa lähdetään haistelemaan uusia tuulia ja tutustumaan kaupunkiin. Parissa päivässä ehtii enemmän..
heti siinä satamassa kauppakeskuksessa on parturi kampaamo alakerrassa hyvä ja halpa käyppä