kata vai

niin siis kata vai karon?
6944
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Karon.

Äänestä
  • eroa pari kilometriä. kunhan ei vaan patong.

    Äänestä

  • sama! kirjoitti:

    eroa pari kilometriä. kunhan ei vaan patong.

    juuri kuin edellinenkin laittoi. karon tai kata. ihan sama (tai melkein) muttei patong!!!!

    olen karonilla ollut ja nyt katalle menossa.molemmat paikat ihania, kata hieman rauhallisempi.

    Äänestä

  • matkakuumeinen äiti kirjoitti:

    juuri kuin edellinenkin laittoi. karon tai kata. ihan sama (tai melkein) muttei patong!!!!

    olen karonilla ollut ja nyt katalle menossa.molemmat paikat ihania, kata hieman rauhallisempi.

    niinpä minäkin karonilla käyny ja katalle menossa;)

    Äänestä

Molemmat ovat upeita paikkoja, joten kumman vaan valitset et varmasti tule pettymään.

Itse olen ollut Karonilla kaksi kertaa, Patongilla ilman lapsia kerran ja nyt joulukuussa menossa koko perheen voimin Katalle.

Karonin ja Katan rannat ovat hyviä, mutta kannattaa kierrellä ympäristössä eri rannoilla. Mahtavia pieniä paikkoja on Phuketin ympäristössä paljon.

Jos olet täysi bilettäjä niin silloin kannattaa valita hotelli Patongilta ilta- ja yöelämän vuoksi, päiväthän sitten voi viettää millä rannalla tahansa; tuk-tukit kulkevat...

Jos olet "lapsellinen", suosittelen Kataa tai Karonia. Tuk-tukilla pääsee helposti Patongin humuun niin monena iltana kuin haluaa. Kyllä sielläkin kannattaa käydä, ei ole mikään karmea paikka edes lasten kanssa käytäessä. Paljon porukkaa, baarien musiikki raikaa, populaa kuin meren mutaa ja tietynlaista tunnelmaa (en tarkoita mitään negatiivista).

Kannattaa kierrellä ja suhtautua asioihin ennakkoluulottomasti; Thaimaa ja Phuket on loistava lomakohde!

Äänestä

Jos mahdollista, ota majoitus Karonin eteläkärjen puolelle. Siitä pääset näppärästi välillä Katalle vaikka tuk-tukilla, tai kävellen 10 min. Eniten kauppoja ja ravintoloita on juuri siinä Katan ja Karonin välisellä alueella.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


karon? kirjoitti:

niin siis kata vai karon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu