Uudet plasmat

6826
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Huh! Vielä menee hetki ennenku yli 50" TV:t yleistyy Suomessa. Noissakin plasmoissa "vain" 1360x768 resoluutio ku luulis et tolla rahalla irtoais jo 1920x1080p.

Äänestä
  • Sillon kun sitä HD-tavaraa alkaa olla YLEISESTI saatavilla, niin 1080p-paneelit ovat jo arkea. Ja hintakin varmasti sitten halvempi kuin noilla nykyisillä 1366x768-paneeleilla...

    Äänestä

  • on suhteellista.
    Vuonna 1999 Sonyn ensimmäiset plasmat maksoivat 125.000mk tuumia oli jotain 30"?
    Ja resoluutio sama kuin teeveessä.

    Ja voi kuinka ihmiset sitä kuvaa ihastelivat, ja voihkivat, - kun ei nyt satu olemaan juuri tuota tarvittavaa summaa, jotta voisi ko. telkun ostaa?!

    Äänestä

Mitä tuo paska kaiutinlätinä tarkoittaa? 2 hyvää on 8x parempi kuin 17 huonoa. Veikkaan, että omasta puhelimestakin saa ulos parempaa ääntä. Jättäisivät suosiolla nuo kaiuttimet pois, ei niillä kuitenkaan tee mitään.

Eikä tv-virittimelläkään, koska tv-lupa on pirun kallis verrattuna kaikkeen paskaan mitä sillä saa, digitv:stä puhumattakaan. Kuva näyttää niin säälittävältä räpellykseltä 50" näytöllä, että pakko poistua vessan puolelle oksentamaan.

Onneksi kaupasta saa sentään rehellisiä näyttölaitteita, kuten projektoreita. Eipä ole tv-tarkastajallakaan syytä valittaa.

Äänestä
  • kajareilla on virkaa.
    Mummo susirajalta arvostaa noita kaiuttimia kummasti.
    Samoin kuin minä, joka ei koskaan tule hankimaan minkään moisia sorroundeja.
    TV:n omat äänet on riittäneet ja tulevat myös jatkossakin riittämään minulle.
    Monitorit on sitten erikseen.

    Äänestä

  • Wasdf Lertopi kirjoitti:

    kajareilla on virkaa.
    Mummo susirajalta arvostaa noita kaiuttimia kummasti.
    Samoin kuin minä, joka ei koskaan tule hankimaan minkään moisia sorroundeja.
    TV:n omat äänet on riittäneet ja tulevat myös jatkossakin riittämään minulle.
    Monitorit on sitten erikseen.

    Jos on varaa 50" plasmaan mutta ei kunnon kaiuttimiin, kannttaisiko sittenkin ostaa 40" telkkari ja siihen kaiuttimet samalla rahalla? Pelkkä kuva kuitenkin on vain puoli kokemusta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Gasdf Kuyter kirjoitti:

http://nordic.lge.com/fi/ir/html/ABboards.do?action=read&group_code=AB&list_code=PRE_MENU&seq=5358&page=1&target=pressreleases_read.jsp#

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu