tietääkö kukaan sarjaa inuyasha?
mita mieltä ootte sarjasta?
inuyasha
14
1124
Vastaukset
- mie vaan
Mä tiiän sen, oon kattonu sitä japanin ja enkun kielisenä animena... Vitsi oon onnellinen ku se alkaa ilmestyy ens viikon keskiviikkona! Se on iha HUIPPU SARJA!!! Vielä parempi ku Ranma.
- Inuyasha ja Kagome fani
hitsi mä oon oottanu kauan, että Inuyasha tulee Suomeen! Kunpa se tulis tv:ssä......:(
Tai ilmestyis ees dvd:nä tai videona! Mutta Inuyasha pokkarit on parhaita ja se ylittää Ranma½:n reilusti!
- lucy.3
ostin juuri mangan ensimmäisen osan.
hyvältä vaikuttaa.
kaveri on hulluna siihen.
seinällinen itepiirtämiään kuvia... - Inuyashan ja Kagomen suuri ...
Tiedänpä hyvinkin. Se on mailman paras mangasarja Rumiko Takahashin toteuttamana! Käykää mun tekemillä sivuilla, jotka on ommattu Inuyashalle!
www.freewebs.com/shikon_kuula- Inuyasha fani
Mistä voisi löytyä Inuyasha ja Ranma1/2 jaksoja??
(siis netistä) :)) - ...
ÄÄLIÖ, KUKA MUU KUIN SUOMENKIELISTÄ PASKAA LUKEVA SANOO SHIKON NO TAMAN SHIKON KUULAKSI (www.freewebs.com/shikon_kuula) ARRGGHH!!
- Nimetön
Inuyasha fani kirjoitti:
Mistä voisi löytyä Inuyasha ja Ranma1/2 jaksoja??
(siis netistä) :))www.youtube.com
- -Inuyasha-
Joo...Tiedän sarjan... Olen kovin kiinnostunut sarjasta vaikka minulla ei ole kuin ensimmäinen osa mangaa mutta suomeksi.. :)
- makoto
se on hyvä. luen sitä mielellään. :) ja suosittelen muillekin
- Miwa n_n
Sarja on ihan paras varsinkin anime!!>3
- Kishu-mia
Inuyasha on ihan paras!!! Se on paras sarja mitä olen koskaan katsonut/lukenut:D
Suosittelen sitä kaikille jotka eivät vielä ole tutustuneet sarjaan!!!
Miroku, Sesshoomaru ja Naraku are best!!!X) - Inuyasha91
Vielä kysyt! Inuyasha on maailman paras manga mitä tiedän!!!!!Katson sitä tiiviisti ja luen aina kun kirjastosta vaan löydän!
Mä kiinnyin Inuyashaan heti kuulin siitä...^^
Sanokaa te muutki nyt jotaki.. - Nimetön
Kyllä mä tiiän inuyashan.Se on maailman paras manga ja anime!Kyllä suomessa sitä myydään ainakin dvd:nä,julisteina,leluina ja jne. Niitä voi ostaa osoitteesta www.blippo.com
- Nimetön
en muistanu mainita, et mul on inuyashaan ja narutoon liittyvät nettisivut: www.freewebs.com/inuto
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain15810468Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-7410003Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1076972Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2275458- 1755119
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1784316- 852833
- 1712755
Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom882694Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1662591