CELERONIN LUKITSIMET

Eli ongelma olisi sellanen että celeron-prossun toinen lukitsija on hajalla, prossu ei pysy kuin puoliksi kiinni prosessorikannassa ja tämä aiheuttaa lämpenemistä. Onko näitä muovikiinnikkeitä mahdollista ostaa varaosina mistään, ei viittis vaihtaa koko prossua yhen muoviosan takia.
2209
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tai ilmastointi tapea limitettynä. Usko pois, ei ole vitsi.

Äänestä

lähimmässä atk-huoltoliikkeessä,sieltä löytyy takuulla eikä hintakaan varmaan paljoa kukkaroa rasita...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PSOSESSORIKANTAAN kirjoitti:

Eli ongelma olisi sellanen että celeron-prossun toinen lukitsija on hajalla, prossu ei pysy kuin puoliksi kiinni prosessorikannassa ja tämä aiheuttaa lämpenemistä. Onko näitä muovikiinnikkeitä mahdollista ostaa varaosina mistään, ei viittis vaihtaa koko prossua yhen muoviosan takia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu