poistit viestini herpeksestä??

Kyselee

kiitti, mua kiinnosti se todella, koska hyvin monella kilpailijalla tällanen lääke oli mukanaan. eli mitä ihmettä??

6

1329

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pihalla....

      poistelee ihan mitä sattuu äijä parka jo pää ihan pyörällä tän palstan kanssa.

      • olla

        Vituttaa vaan tollanen poistelu.


    • sen viimeisen lauseen takia jossa vihjaisit kaikkia hakijoita epäsiveellisiksi. Sinänsä ihan asiallista oli että mainitsit useilla kilpailijoilla olevan jonkinlaista herpeslääkettä, mutta miksi et viitsinyt mainita edes sitä että kyse on huuliherpeslääkkeistä, joita on vapaasti apteekeista ostettavista. 90% ihmisistä tuo viirus on, mutta useimmilla oireettoman... Että silleen.

      • ...

        Ihan tasa-arvoisia herpeksiä on suu ja sukuelinherpes, sama tauti kuitenkin. Olen paha ihminen, enhän toki oikeasti ajattele kilpailijoista mtn pahaa.


      • tää on pilkun nussimista
        ... kirjoitti:

        Ihan tasa-arvoisia herpeksiä on suu ja sukuelinherpes, sama tauti kuitenkin. Olen paha ihminen, enhän toki oikeasti ajattele kilpailijoista mtn pahaa.

        Mutta ihmiseen tarttuvia herpesviruksia tunnetaan 8 erilaista, joista tavallisemmat ovat herpes simplex-1 virus, joka aiheutta yskänrokon eli huuliherpeksen. Herpes simplex2- virus, joka aiheuttaa sukuelinten alueen herpeksen....


      • siinä vissi ero!
        ... kirjoitti:

        Ihan tasa-arvoisia herpeksiä on suu ja sukuelinherpes, sama tauti kuitenkin. Olen paha ihminen, enhän toki oikeasti ajattele kilpailijoista mtn pahaa.

        huuliherpes voi olla lapsellakin (ja monella onkin), mutta tuo sukupuolielimissä esiintyvä herpes leviää samoin kuin muutkin sukupuolitaudit. Että ihan samoja tauteja eivät ole.

        Pidit siis pahana asiana, että talossa olevilla oli herpesvoidetta mukana? Miksi? Ei kai tuossa mistään siveettömyydestä ole kysymys. Kaikki joilla esiintyy huuliherpestä tietävät, että se voi ilmaantua milloin vain. Rakkulan noustessa huuleen, on paranemisen kannalta tärkeää että
        voidetta on välittömästi saatavilla.
        Ei kannata kirjoittaa asioista jos ei tiedä oikeita faktoja


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      87
      1400
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      52
      997
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      374
      834
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      153
      804
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      717
    6. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      709
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      658
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      635
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      622
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      611
    Aihe