ongelma!!!!!!!!!!!!

onko DS:ssä shättiä?
5384
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

DS:ässä on Pictochat jolla voit piirtää kuvia ja lähettää kaverille. Ainoa huono puoli on se, että kantomatka on vain 30m.

Äänestä
  • sittenhän parempi on puhua suoraan kuin sätätä melkeen perseet toisissa kiinni.olisi ollut edes 300m.

    Äänestä

  • mitä järkeä? kirjoitti:

    sittenhän parempi on puhua suoraan kuin sätätä melkeen perseet toisissa kiinni.olisi ollut edes 300m.

    Laitteessa täytyisi olla suhteellisen iso antenni jotta se voisi lähettää 300m, varsinkin jos välissä on seiniä. Laite olisi aika epäkäytännöllinen moisen antennin kanssa, ja voimakas signaali veisi myös akkua aikas paljon. Wlan on onneksi olemassa.

    Äänestä

  • mitä järkeä? kirjoitti:

    sittenhän parempi on puhua suoraan kuin sätätä melkeen perseet toisissa kiinni.olisi ollut edes 300m.

    Katsos kun japanin pettereitä mahtuu paljon pieneen tilaan, niin heille se on kuin nenä päähän

    Äänestä

on PictoChat tai miten se nyt kirjotetaan... mutta sellanen siinä on ja se kanta vaan 30m mutta miten pichoChatin voi avata ja kirjottaa? jos jotain on lähellä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yoshi kirjoitti:

onko DS:ssä shättiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu