Niinpä siis yritän saada hp paviloionia näkymään tv-kuvaruudulla. Kuva on suttuinen ja näkyy mustavalkoisena. Ostin 10m johdon jossa tv-päässä SCART ja toisessa Pluki ja vrc? vai mikä piru se on, se perus.. Keltainen kuitenkin kele!!! Siihen liitin sitten jatkon josta toinenpää käy läppäriin S-video liittimeen. Mikähän mahtaa olla vialla muuten kuin että otin värän johdon josta toinen pää ei suoraan käy koneeseen. Äännetkin saa kuulumaan tv:stä vain laittamala tuon pluki pään kuulokeliitäntään.
S-video
P&W
2258
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Hieman epäselvää, jos et tiedä liittimien nimiä. Katso itse jos tuolta löytyisi apua. http://keskustelu.afterdawn.com/thread_view.cfm/90564
Muistin yön aikana että toinen se keltainen pää on RCA-uros. Siihen liitin pinen johdon joka kvi sitten tietokoneen s-video paikkaan. ja tv:n päässä on SCART. Kuva näkyy mustavalkoisena sekä värisee, myös kuvan tarkkuus on erittäin epselvä.