Auttakaas? Valot? Tietoa !?

Mites ?

Hei kuka voisi neuvoa seuraavan asian?

Itse haluan koneeseeni hieman Tuningia !

Haluaisin valoja tuonne koneseen? Tiedän ehkä paikan kun mulla on kotelon etu osa 80% semmosta muovia joka on aika kirkasta joten jos saisin jotenkin jotain kirkkaita valo ledeja laitettua niin mihin ne sitten liitetään? Eli Emoon? Vai jotenkin samalla tavalla missä cd asemat ja kovot on eli ne virtapiuhat?

Jelppiä !

1

266

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näppis

      Kun virtalähtees on se normaali 4-napainen virtapistoke (punanen-musta-musta-keltainen), niin ne kaks keskimmäistä mustaa on maadoituksia ja siitä keltaisesta saat 12 v. Tosin se on liikaa pelkälle ledille, täytyy olla sopiva vastus mukana kutkennässä. Mut saahan noi valoja suht. halvalla valmiinakin http://www.coolputer.fi/non-ses/tuotteet.asp?C=11&lang=fin ja on paremman näköiset kuin ledit. ne tahtoo olla aika himmeitä..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      541
      9092
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      164
      6249
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      377
      5302
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      70
      4788
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      100
      4411
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4083
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      186
      3989
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      97
      2020
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      110
      1509
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      53
      1066
    Aihe