Ottaako

liikaa viinaa?
5325
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

kuin liian vähän jos on otteluhommissa.

=DW=

Äänestä

silmänsä ja korvansa auki, huomaa, mikä tilanne on Suomessakin..Lasten ja nuorten kannalta tulevaisuus huolettaa kuitenkin minua eniten..:(

Äänestä

ollaan liian humalahakuisia, hittis vie.

Äänestä
  • keskiarvot juomisessa suomalaisilla on niin korkeat per capita, että toisten täytyy ottaa todella rankasti - kun meitä kohtuukäyttäjiä on kuitenkin myös paljon!

    Äänestä

  • ei voi yleistää kirjoitti:

    keskiarvot juomisessa suomalaisilla on niin korkeat per capita, että toisten täytyy ottaa todella rankasti - kun meitä kohtuukäyttäjiä on kuitenkin myös paljon!

    kuolinsyy joka kolmannen kohdalla on alkoholi....Mielestäni nuorten alkoholin liika käyttö on osaksi opittu kotoa...ikäväkyllä

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


suomalainen kirjoitti:

liikaa viinaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu