Olen ostamassa tuota Pinnaclen vehjettä läppäriini, mut en tiedä, et pitääkö tähän olla erikseen vielä tv-kortti tai jotain muuta.Kysymys kuuluu siis, et riittääkö pelkkä toi systeemi, jotta voin katella koneeltani telkkuu,vai täytyykö mun vedellä antennipiuhoja tai ostaa jotai bokseja tai jotai muita laitteita tähän koneeseen,et alkaa toimimaan????
Kiitti etukäteen kaikille!!!!
Kiitti etukäteen kaikille!!!!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ole pc :n sisäinen digiboxi/kortti.Antennin tietysti tarvitsee.Toimii vain harava-antennilla.
Se olikin usb väylään eli toimii läppärissä ja siinä on oma antenni joka ei kuitenkaan varmaan toimi joka paikassa.
http://www.verkkokauppa.com/popups/prodinfo.php?id=6248
kuulemma hyvä. Kävin tuolla tietoasemalla ja sanoivat huonoksi. Siinä on vain sisäinen antenni eikä liitäntää antennille !
Tuo Pinaclen halvempi malli 60e (90€) on parempi ja juuri markkinoille tullut. Olen itse sitä ostamassa.
ONKO KELLÄÄN SIITÄ KOKEMUSTA ?
Minkähänlaiset ohjelmat siinä on. Helppokäyttöisyys ?
Eli jälleen kerran saa todeta että eipä nuo tietotekniikka kauppojen myyjät tiedä mistään mitään. Pinnaclen PCTV 200 e on sama kortti kuin tuo 60 mutta varustettuna antennilla, kaukosäätimellä ja laajemmilla softilla, ja kyllä siihen saa ihan antenni piuhan kiinni.
ostin 60e:n, kummallista kun digilähetyksiä lähettävä asema näkyy meikäläisen ikkunasta esteettä, signaali väittää olevansa koko ajan yli 90:nen tienoilla mutta katselu jumittuu keskimäärin puolen tunnin jälkeen ja pitää vetäistä piuhat vähäksi aikaa, ei hjyva.