Robbie Williams edelleen

Joku taisikin tästä aiheesta jo puhua jonkun aikaa sitten, mutta nyt on taas tullut uusi uutinen.

Lukekaa se täältä; http://www.femalefirst.co.uk/celebrity/67772004.htm

Kuulemma alienit estivät usan pahenevat tornadot. (?)
4782
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Pohtikaamme mielessämme tuota uutista.

* Miksi alienit eivät "puuttuneet" aiemmin viime vuonna sunami-järistykseen aasiassa ?
* Miksi alienit nyt "puuttuivat" hurrikaani/tornado-luonnonilmiöihin ?
* Voidaanko tästä "vetää" johtopäätöksi;
- ovatko mahdollisesti "yhteistyössä" jenkkien kanssa ?

Oikean vastauksen tietää vain Robbie tai
usan hallituksen "et-johtoryhmä" maan turvallisuudesta vastaavat henkilöt...

* Vai onko kyse muusta ? Sensaatio hakuisuutta miljonööriltä ?

Äänestä
  • Tuo tsunami olikin hyvä esimerkki siitä, miten _jälkikäteen_ ufot liitetään merkittäviin tapahtumiin. Koskapa mielikuvitus on ehtymätön luonnonvara, niin selityksetkin vaihtelevat laidasta laitaan. Tsunamia edeltävä ja sen jälkeinen ufo-aalto tarkoittaisi käytännössä sitä, että alienit ajelivat katselemaan suurta katastrofinäytöstä. Näin tämä tarkkailu ilman väliintulemista oli siis "leipää ja sirkushuveja" julmille alieneille.

    Toisaalta joidenkin mielestä ufot taas aiheuttivat katastrofin. Toisten mielestä asiaan liittyy salaliitto, toisten mielestä taas he yrittivät korjata maapallon uhkaavasti siirtynyttä pyörimisakselia. Kolmansien mielestä taas jotain muuta. Selitysten reppu on ehtymätön.

    Robbie Williams ei ole ainoa eikä varmasti tunnetuinkaan "tähti", joka uskoo ufoihin. Pelkästään Suomessa yli miljoona ihmistä uskoo ufoihin, joten täälläkin kaikenlaista julkimoa mahtuu joukkoon. Erikoislaatuisia uskomuksia on jokaisella jonkinlaisia. Kuitenkaan julkisuus tai megatähteys ei tee uskomuksista sen oikeampia kuin muillakaan. Asiaa ei edesauta, että ihmeelliset väitteet tuodaan ilmi vasta tapahtumien jälkeen.

    Taitaa olla niin, että Robbiekin on ymmärtänyt imagon luomisen merkityksen. Rock/pop-artistin ei tarvitse ollakaan "asiapitoinen", vaan omalaatuisuus on yksinomaan kiehtova ja faneja innostava seikka. Showihmisten katu-uskottavuus syntyy yhteiskunnallisesta erilaisuudesta ja omalaatuisuudesta. Myös kaikenlainen julkisuus voi olla julkimolle ja levymyynnille hyväksi, oli se sitten positiivista tai negatiivista; pääasia että näkyy.

    Samantyyppistä näkyvyyttä on ylläpitänyt viime vuosina mm. Uri Geller, jonka varsinainen showura on jo ohi. Hänhän on kunnostautunut hiljattain esim. ottamalla vastuun Beckhamin katastrofinomaisesta potkusta futiksen arvokisoissa; syynä "pieleenmennyt ajatusenergian keskittäminen".

    Äänestä

mielikuvituksellinen ulkoasu tuolla Robbien uudella julkaisullakin. Ettei vaan olisi markkinointiosasto Williamsin kommenttien takana?

Äänestä
  • Tuo levyjuttu on minuakin ihmetyttänyt.

    Mutta tosiaan ehkä tuo on vaan temppu, tai sitten robbie tosiaan on nähnyt unia ja tosiaan tietää, että alienit pelastivat meidät kaikki suuremmalta tuholta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Meikäläinen kirjoitti:

Joku taisikin tästä aiheesta jo puhua jonkun aikaa sitten, mutta nyt on taas tullut uusi uutinen.

Lukekaa se täältä; http://www.femalefirst.co.uk/celebrity/67772004.htm

Kuulemma alienit estivät usan pahenevat tornadot. (?)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu