Sim City ei toimi!

Eli miten saan alkuperäisen SIM CITY-pelin toimimaan, kun kone herjaa heti kun yritän asentaa sitä, ettei muistia ole tarpeeksi, vaikka varmasti on?!?
2140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sulla loppuu virtuaalimuisti. Vanhat dos-ohjelmat vaativat paljon vapaata virtuaalimuistia toimiakseen. Vapauta muistia boottaamalla koneesi ilman turhia ohjaimia.

Äänestä
  • ...asentaa pelin DOSissa, mutta eipä onnistunut, kun ei masiina tunnistanut CD-asemaani. Hohhoijaa! Menee liian vaikeaksi minulle! Mitäs ihmettä tässä nyt pitäisi tehdä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miss kirjoitti:

Eli miten saan alkuperäisen SIM CITY-pelin toimimaan, kun kone herjaa heti kun yritän asentaa sitä, ettei muistia ole tarpeeksi, vaikka varmasti on?!?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu