tiädättekö

kun warettaa eli lataa netistä vieraan kielisen elokuvan, ja haluisi suomenkielisen tekstityksen, ni mikä on se ohjelma millä voi tekstityksii hakee? tai miten ne siihen saa?

en mä itelleni...
1292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Suomenkielisiä tekstityksiä löytyy mm.tuolta.
http://www.hot.ee/subland
Tarvitset myös playerin joka liittää tekstit leffaan. Esin BS-layer tai mdvdp12 playerin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


homeboy kirjoitti:

kun warettaa eli lataa netistä vieraan kielisen elokuvan, ja haluisi suomenkielisen tekstityksen, ni mikä on se ohjelma millä voi tekstityksii hakee? tai miten ne siihen saa?

en mä itelleni...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu