Asunnon hintpyyntö ja lopullinen hinta

Tarkoitus olisi siis jättää tarjous talosta. Kaipaisin kokemuksi siitä, oletteko maksaneet asunnoista alle pyyntihinnan ja paljonko. Onko hinnoissa yleensä paljon "ilmaa"? Kohde Oulunläänissä.
5676
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

riippuu niin kohteesta. Itse olen saanut aina ne kaksi kertaa juuri sen mitä olen pyytänyt.

Äänestä

kute sanottu riippuu kohteesta ja kohteen tasosta/kunnosta ja liikkeellä olevista ostajista.

naapuristosta toinen oli pitkään myynnissä ja hinta laski noin 8% toinen meni ekalla näytöllä joten hinta tuskin on laskenut juurikaan.

Äänestä
  • Ostimme talon 2 kk sitten ja saimme hintapyynnöstä pois noin 8% .

    Äänestä

  • vai mitä.

    Äänestä

+ 10% kun kysyntää pisaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


A.K.K kirjoitti:

Tarkoitus olisi siis jättää tarjous talosta. Kaipaisin kokemuksi siitä, oletteko maksaneet asunnoista alle pyyntihinnan ja paljonko. Onko hinnoissa yleensä paljon "ilmaa"? Kohde Oulunläänissä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu