olen suorittamassa metsästäjän tutkintoa ja haluaisin tietää monta kysymystä kokeessa on ja onko kaikki rasti ruutuun tehtäviä?
Kiitos!!
Kiitos!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kokeessa on 60 kysymystä, joista 10 on kuvan tunnistamista. Sinulla saa olla 8 virhettä maksimissaan, jotta pääset läpi. Saa olla vaikka kaikki virheet kuvissa, ei väliä. Kaikki kysymykset ovat rasti ruutuun mallia, eli on annettu 2-3 vaihtoehtoa joista VAIN YKSI ON OIKEA. Jos olet lukenut kirjan suht ajatuksella läpi ja käyttää vähän maalaisjärkeä, niin kokeessa on n.50 helpohkoa kysymystä ja n.10 vaikeampaa. Itse kävin kurssin ja lukaisin sivusilmällä kirjat läpi. Kokeen teko kesti 15 minuuttia ja 6 oli väärin eli läpi meni. Aikaa kokeen tekemiseen on 1.5h, mutta yleensä 40min kohdalla kaikki ovat valmiita. Ei muuta kuin onnea kokeeseen.
vai että tutkinto olis edessä !
Kysymyksiä on 60 kpl, kolme vaihtoehtoa jokaisessa ja vain yksi oikea. kannattaa lukea
kysymys huolellisesti koska siellä on muutamia
kompakysymyksiä ja muutoinkin kannatta lueskella
kirjaa huolellisesti ainakin Aselainsäädäntö,
patruunoista ja kaikkee muutakin lykkyä vaan...
kiitos teille asiallisista vastauksista!!!
menikö läpi?
`Noh, menikö se koe läpi? Mä sain toissapäivänä kokeen läpi, nyt on hyvä meininki, jos ei menny läpi niin luet vaan enemmän, kyl se hyvin menee!