Kannettava kiinni stereoihin?

Hei, olen ihan ulalla näiden hifi ja piuha-asioiden kanssa. Mulla on kannettavassa semmonen reikä, jossa lukee headphone out, voiko siihen tökätä jonkun johdon, jolla koneen vois yhdistää stereoihin? Ja mikä aukko siellä stereoissa pitäis olla?
Tarkoitus on siis saada vähän kovempaa ääntä tulemaan koneesta ulos. Äänenlaadulla ei nyt ole väliä.
4883
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tarvitset sellaisen johdon jossa on toisessa päässä kuulokeliitin (pieni tai iso riippuen millainen kannettavassasi on) ja toisessa päässä kaksi RCA-liitintä. Nämä liitetään stereoiden vapaaseen sisääntuloon (esim. aux). Johdon saat vaikka lähimmästä kodinkoneliikkeestä.

Äänestä
  • stereoiden takana on vain yksi aukko, jossa lukee AUX IN. Miten siihen saa kaksi RCA:ta?

    Äänestä

  • kiitos

    Äänestä

ostat Robinhoodist semmosen piuhan ja laitat sen kiinni koneeseen ja sit stereon AUX liitäntää eli punainen ja valkoinen reikä vierekkäin..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onkohan se edes mahdollista kirjoitti:

Hei, olen ihan ulalla näiden hifi ja piuha-asioiden kanssa. Mulla on kannettavassa semmonen reikä, jossa lukee headphone out, voiko siihen tökätä jonkun johdon, jolla koneen vois yhdistää stereoihin? Ja mikä aukko siellä stereoissa pitäis olla?
Tarkoitus on siis saada vähän kovempaa ääntä tulemaan koneesta ulos. Äänenlaadulla ei nyt ole väliä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu