Nyt pitäisi tulostella aika kasa "punamustaa", eli kuvia, joissa ainoastaa musta ja punainen, vähän luikuvärjäytyy toisiinsa. Onko olemassa värikasetteja, joissa pelkästään punainen väri? (mustahan tietty on) Tulostin on HP:n, jossa kasetteina nyt 56 Black ja 57 Tricolour.
onko?
1
350
Vastaukset
- moisio
Kehoittaisin tulostamaan kuvat jossain labbiksessa. Tulee älyttömän kalliiksi tuhlata vain kahta väriä yleensäkään.
Noin yleisesti tuon tyylisestä tulostamisesta sanoisin näin: Jos haluat aina tuhota monivärikasettisi sisällöstä jonkun värin ja heittää muut harakoille. Tulosta aina kuviisi kirkkaita yksivärisiä taustoja tai leveitä yksivärisiä reunoja. Niin saat huomata miten joku kasetin väreistä loppuu aina ennen aikojaan. Ja taas meni n.30€ kankkulan kaivoon.
Eli käyttäisin ennemmin jotain fotoliikkeen tai netin tulostuspalvelua. Sillä kuvahan sinulla siis jo on sähköisessä muodossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2694891Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii903366- 423218
- 492572
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua451817- 971620
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘971418- 111137
PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1441025- 701017