Rauhalan

Olisin kysynyt, että miten te, jotka asutte esim. Kannus-Rauhalan tapaisessa talossa, olette selvinneet ikkunoiden pesusta, niitähän on noin 40 kpl, ja ainakin kerran vuodessa niitä pitäisi pestä?
4626
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ottamalla ikkunalastan ja pesuvehkeet kauniiseen käteen, vaikka ensi lauantaina jos sää sallii. ja katso -iltapäivällä homma on tehty ja saunaan.

Äänestä
  • jos asia on sillä selvä, peseskelen sitten ensi keväänä, jos luoja suo.

    Äänestä

Niin, meillä pesee siivooja joka toinen kuukausi.

Äänestä

Käy katsomas Tiivin sivuilta. www.tiivi.fi Meille tuli kehäristikot, on hyvännäköiset ja pesu helpottuu kummasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ikkunat kirjoitti:

Olisin kysynyt, että miten te, jotka asutte esim. Kannus-Rauhalan tapaisessa talossa, olette selvinneet ikkunoiden pesusta, niitähän on noin 40 kpl, ja ainakin kerran vuodessa niitä pitäisi pestä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu