Koska sopiva aika siihen ekaan kertaan...

Juu, me ollaan mun tyttiksen kans mietitty et olis jo ihana mennä, mut sit kummiski sitä ajatellaan et ollaan liian nuorii ja pelätään et jos mennää vaa alasti sänkyy ni sit se menee siihen.. Kumpiki on sitä siis puhunu, pitäiskö meidän viel oottaa vai..? Me ollaan tosiaan aika nuorii, se 12,5 ja mä alle 15.. Ja asiallisia mielipiteitä, kiits.. :)
7886
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

muija on niin nuori että sille tulis aika saleen traumoja.. jos yhtään välität siitä niin ei kannattas mennä viel muutamaan vuoteen pedin puolelle

Äänestä

Sillon olet valmis,kun sinua ei pelota kundin kanssa sänkyyn meneminen,vaan koet sen ihanana asiana :)
Te molemmat olette aivan liian nuoria.Itse olen jo 16v (kohta) ja vasta nyt alkaa tuntua,että voisin mennä sänkyyn VAKITUISEN poikaystävän kanssa.
Tyttö ja poikaystävä voi tehdä yhdessä muutakin kun harrastaa seksiä.Olette vain lähekkäin ja muuta :) Ja sitten jos myöhemmin siltä tuntuu,niin sitten.

Hyvää jatkoa :)

Äänestä

rehellisesti? musta tuntuu et sun tyttöystäväs on liian nuori. :/ se tietenkin riippuu sun tyttöystävästä. eihän se mulle kuulu koska kokeilette, mutta sun tyttöystäväs on MUN MIELESTÄ liian nuori. odotusta ehkä? mutta onnea teille jos päätätte kokeilla. :))

Äänestä

Tossa iässä tulee usein sellanen tunne et sänkyyn vois mennä, mut sitten ku asia pitäisi kohdata, niin se ei olekkaan niin yksinkertaista. Media syöttää nykyään hyvin vääristynyttä kuvaa seksistä. Kannattaa ehdottomasti odottaa vielä, koska tuskin lähes kukaan on vielä noin nuorena valmis.

Äänestä

Kaverisi on kaukana 16-vuoden suojaiästä (menee vielä monta vuotta ennenkuin hän saavuttaa tuon) ja lisäksi teillä on aikalailla ikäeroa. Joten voipi olla monella tapaa sinulle kallis homma (Lopullisen arvion voit saada vaikkapa vasta kun hän täyttää 28-vuotta). Jos seksia haluat niin etsippä itsellesi tuon suojaiän ohittanut tyyppi!

Äänestä
  • Mikäli KUMPIKIN on alle 16-vuotta niin ei syyllisty rikokseen.. Ja mikäli kyseinen henkilö olisi yli 16 ja toinen henkilö vastaavasti huomattavasti nuorempi niin syyllistyisi rikokseen..

    Äänestä

  • Että... kirjoitti:

    Mikäli KUMPIKIN on alle 16-vuotta niin ei syyllisty rikokseen.. Ja mikäli kyseinen henkilö olisi yli 16 ja toinen henkilö vastaavasti huomattavasti nuorempi niin syyllistyisi rikokseen..

    ..Ja siinä on vissi ero..

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Minä kirjoitti:

Juu, me ollaan mun tyttiksen kans mietitty et olis jo ihana mennä, mut sit kummiski sitä ajatellaan et ollaan liian nuorii ja pelätään et jos mennää vaa alasti sänkyy ni sit se menee siihen.. Kumpiki on sitä siis puhunu, pitäiskö meidän viel oottaa vai..? Me ollaan tosiaan aika nuorii, se 12,5 ja mä alle 15.. Ja asiallisia mielipiteitä, kiits.. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu