Sunny Beach

Suunnitelmissa lähteä 31.5. viikoksi SB:lle. Kaks aikuista ja lapset 8, 12 ja 17 v. Uskoisin, että SB:ltä löytyisi jokaiselle tenavalle jotakin. Onko kenelläkään muilla lapsiperheillä kokemuksia Finnmatkojen hotelleista Iskar tai Victoria ?
Tuohon aikaan matkustaessa ilmat ovat varmaan vielä aika epävakaat.
Miten on muita säät suosineet tai olleet suosimatta ?
Myös muut lapsiperheiden kokemukset kiinnostaisivat.
Kiitos etukäteen...
51562
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Hei!
Olemme itse (vanhemmat ja nuorisoa kolme) varanneet matkan Iskariin mutta vasta 4.7.06. Olen kolunnut vanhoja viestejä ja useitakin löytyy koskien nimenomaan Iskaria. Positiivista palautetta on paljon, mutta meluhaittaa siellä kuulemma on läheisistä pubeista. Toivon että reissunne tulee olemaan antoista ja lämmin!

Äänestä
  • jos on 200 hotellia vieri vieressä niin melujaittaa on - ja sakuja.
    siinä Sb.

    Äänestä

Rantaelämälle ei ole erikoisemmin varman päälle hyvä aika, lapsethan tykkää pulikoida ja merivesi on vielä aika viileää touko-kesäkuun vaihteessa, jotain 17-18 asteen paikkeilla, ja säät voivat olla todellakin pettymys, kevätkesä on oikullista aikaa. Jos on pilvistä ja tuulista, veteen ei juuri tee mieli eikä tuulisella ilmalla saa edes mennä !
Juhannuksesta elo-syyskuun vaihteeseen voi suositella Bulgariaa, jos rantalomaa ja aurinkoa haluaa.

Äänestä
  • olimme viime syksynä kyseisessä paikassa, toisessa hotellissa kylläkin (aurinkomatkojen imperial) victoria hotelli oli todella upea ainakin ulkoa päin kävelimme muutamana iltana siellä suunnassa se oli lähellä rantaa ja kaikkea muutakin löytyi ihan vierestä. melua sinne myös kuuluu varmasti koska siellä soi yötä päivää suomi iskelmät saksaksi ruotsiksi ja ties millä kielellä... muuten kiva paikka lasten kanssa kun on paljon nähtävää ja hyvää ruokaa ja halpaa. ihanaa matkaa teille.

    Äänestä

Olimme vuosi sitten Iskarissa.
Saimme huoneen ylimmistä kerroksista joten melusta emme kärsineet. Hyvällä tuurilla maisemat ovat upeat, huonolla eivät. Hotelli huokuu vanhaa neuvostohenkeä, mutta kokonaisuutena ok. Hotellin oma allasalue oli aivan parhaasta päästä. Rannalle on sopivan lyhyt matka ja ravintoloita lähialueella yli oman tarpeen. Alueen hotelleista valtaosa kommunistiaikaista rakennusarkkitehtuuria eli uskomattoman hienoja omassa rumuudessaan.
Kokonaisarvosana 9 .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lapsiperhe kirjoitti:

Suunnitelmissa lähteä 31.5. viikoksi SB:lle. Kaks aikuista ja lapset 8, 12 ja 17 v. Uskoisin, että SB:ltä löytyisi jokaiselle tenavalle jotakin. Onko kenelläkään muilla lapsiperheillä kokemuksia Finnmatkojen hotelleista Iskar tai Victoria ?
Tuohon aikaan matkustaessa ilmat ovat varmaan vielä aika epävakaat.
Miten on muita säät suosineet tai olleet suosimatta ?
Myös muut lapsiperheiden kokemukset kiinnostaisivat.
Kiitos etukäteen...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu