Ai että mua riepoo...PUMMIT JA KUSETTAJAT!
Tuttavapiirissä eräs "yksinhuoltaja" nyhtää kaikki rahat mitä irti saa. Korotettu asumistuki, ilmaiset päiväkotimaksut jne, jne jne...kusettamalla! Koska uusi mies asuu samassa asunnossa, mutta ei ole kirjoilla.
No jos asumistukea tulee 600 euroa ja kaikki muut maksut korotettuna, koska on "yksinhuoltaja" niin kyllä sitä itsekin pärjäisi.
Tuttavapiirissä eräs "yksinhuoltaja" nyhtää kaikki rahat mitä irti saa. Korotettu asumistuki, ilmaiset päiväkotimaksut jne, jne jne...kusettamalla! Koska uusi mies asuu samassa asunnossa, mutta ei ole kirjoilla.
No jos asumistukea tulee 600 euroa ja kaikki muut maksut korotettuna, koska on "yksinhuoltaja" niin kyllä sitä itsekin pärjäisi.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Helsingin sossu antoi räyhäävälle miehelle pukurahat.
Tarvitsi kun koira oli kuollut. Hautajaisiin siis.
Kyllä meni verorahat hyvään käyttöön.
Kun räyhää, niin rahahanat aukee helpommin.
Toimii kun korottaa ääntään sossun tädille tai miehelle! Käytin viikos tt-tuen ja kävin luukult hakees saman mällin =] eka ei meinan heruu mut nostin nyrkkii ja korotin ääntä ni rahat oli tilil seuraavan päivän! LOISTAVAA PALVELUU!
Teikäläiset on varmaan sitten sitä mieltä, että tällainen käytös on kovin fiksua. Varmaan voi yleistää sitten kaikkeen muuhunkin.
Jos kadullakin pyytää ohikulkijalta pientä vippiä, niin hiukan nyrkkiä ja huutoa siihen tehosteeksi, niin saahan tuota... tai kaupassa jos vähän tinkisi kalliista leivästä ...."HALOO"
Velvollisuutesi on ottaa yhteyttä sosiaalitoimistoon ja ilmoittaa asiasta, eikä porata täälä ja syyttelemässä taas kaikkia seurustelevia yksinhuoltaja äitejä!
Vai pitäisikö mielestäsi yhn olla selibaatissa kunnes lapset ovat täysi-ikäisiä?
Jos koko ajan tosiaan ilmoittelesi sossuun väärinkäytöksistä, eihän sitä muuta ehtisikään. Joillekin kun on oikein kyky ja taito laskea, miten saisi nyhdetyksi yhteiskunnalta kaikki raha irti minkä saa...Noh suomalainen yhteiskunnan nykyinen hyysäystukijärjestelmä on naurettava.
Ja pahinta narinaa pitää kaikki tukiaisten nauttijat, kun lisää pitäisi vielä saada.
Hyvin sanottu...hehhehehehe
en voi tehdä ilmoitusta. Jäisin kiinni!
Sinusta siis oikein että näin tehdään. HIANO HOMMA!
Minä asun yksin ja saa vain 1200 €/ kk. Vaika minun lapsia ei asu minun kansa, ovat kirjoila muta ei asu koko suomissa. Asun vuosaaressa uudessa talossa ja saan kaikki tukea mitä vaan haluaa. Hyvä maa on suomi.
juujuu...tiesitkö, että "leikit" huonosti ulkomaalaista. He eivät kirjoita noin...voivoi