Kuinka ohuiksi jarrupalat voi ajaa? Tarvitaanko niiden vaihdossa välttämättä asennussarjaa?
jarrupalat
2
569
Vastaukset
- konkari..
Asennussarjaa ei tarvita, huolellinen puhdistus, liukupintojen rasvaus kuparitahnalla ja liukutappien rasvaus kumirasvalla riittää.
Jarrupalat voi ajaa loppuun saakka. Kun metallinen runko alkaa kirskumaan levyä vasten, auto lakkaa pysähtymästä ja palat on melko pakko vaihtaa.
Tuo on tietenkin neuvo idiooteille. Fiksu vaihtaa palat jo hyvissä ajoin ennen kuin ne ovat täysin loppu.
Hintaa on peräti 15-20 e, eikä asennussarjakaan maksa kuin n. 10 e. Kenenkään talous ei voi kaatua tuollaiseen investointiin. Jos kaatuu, myy auto pois. - diplinssi
voi tarkistaa levyjarruista, paljonko pintaa jäljellä. Jos on alle 2mm, kannattaa alkaa harkita vaihtoa. Levyt menee äkkiä piloille, jos metalli hankaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322309Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant759522Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297500Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va816340SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825990Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344986HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084646Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014396Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo882088Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k801377