Täytyypä laittaa positiivista palautetta huollosta.
Näppiksen välilyönti lopetti toimintansa.
Acer vietiin tiistaina postiin ja jo tänään torstaina tuotiin kotiovelle takaisin ja vieläpä korjattuna :-)
Koneessa tosin on 3v takuulaajennus, jossa luvataa korjaus 5 työpäivässä.
En tiedä, tuleeko tuo 5 päivää laajennuksen mukana vai onko se vakio?
Näppiksen välilyönti lopetti toimintansa.
Acer vietiin tiistaina postiin ja jo tänään torstaina tuotiin kotiovelle takaisin ja vieläpä korjattuna :-)
Koneessa tosin on 3v takuulaajennus, jossa luvataa korjaus 5 työpäivässä.
En tiedä, tuleeko tuo 5 päivää laajennuksen mukana vai onko se vakio?
Vastaukset 11
Vanhimmat
Monillahan on Acerit maanneet viikkoja korjattavana, joten päättele.
Näköjään Aceriinkin saa toimivan takuuhuollon, mutta vasta lisävarusteena ja lisähintaan.
Varustepaketti(3v takuu, laukku ja hiiri) maksoi alle satasen.
Jos siihen hintaan saa kaksi vuotta lisää takuuta ja toimivan huollon, oli mun mielestä kannattava sijoitus.
kiistää.
monilla ne ovat maanneet? Niitä kuitenkin myydään melkoinen kasa ja jos pari kolme pelmuaa täällä sormet vaahdossa, ei se osoittane sen enempää kuin muidenkaan merkkien "vikatiheys", missä mennään.
Tosin en voi ottaa osaa vaahtoamiseen, koska Acerini ei ole tarvinnut huoltoa.
Vahin Acerin tekemä kannettava perheessä on 13 vuotias, tosin se on Canon niminen, Canonia siinä on kuitenkin vain tulostinosa, eli se on ns. tulostinkannettava, se toimii vieläkin kuin uutena, paitsi tulostin teki tenän keväällä.
Myöskään tuo ei ole tarvinnut seppää.
nyyssejä.
viitsi, ne on fundamentalistien kyllästämiä ja usein melko alhaisella...
noin on. Taso hakkaa kuitenkin tämän palstan aika selvästi ja moni on jopa nimellään fundistelemassa...
minulla ei ole onkelmia näissä puitteissa, eli en kaipaa apuja, eikä minusta ole oppimestariksikaan ja lopultakin sielläkin messuaa vain marginaaliryhmä atk-remmistä. Eikä tällä saralla maailmaa paranneta, siihen on eväät aivan muilla foorumeilla. Eikä se oikealla nimellä pelaaminen muuta aiheuta kuin roskapostitulvan. Siis niillä foorumeilla joilla puhutaan asiaa.
oikean osoitteensa nyysseissä nykyään...
Se on kyllä sanottava, että sfnet.atk.macissa on 90-prosenttisesti fiksua sakkia. (Minä kuulun ehkä siihen 10 prosenttiin sitten.) Ei niin tyhmää eikä viisasta kysymystä, että siihen ei yritettäisi vastata ja joskus jopa komeasti. Monessa muussa ryhmässä menee asia kuin asia helposti melkoiseksi sekoiluksi ja jäpittämiseksi, joten niitä tulee vähemmän seurattua jo senkin takia.
Tosin vittuilukin on nyysseissä tyylikkäämpää kun täällä. Kaikkein typerimmistä hölmöimmät kun eivät osaa nyyssejä edes käyttää.
Acer:n läppäri 1½ vuotta ja ei oo ollut muita ongelmia kuin akun huonontuminen, mutta se on kaikkien kannettavien ongelma.
mullakin on ollut 2 vuotta aseri eikä mitään vikaa.kai ne hakkaa niillä rautanauloja tai jotain.