Madonnan Hung Up

Eikös tuossa kappaleessa ole se tittiridii-juttu ihan samanlainen kuin ABBAn Gimme Gimme Gimme:ssä.
6975
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

antoivat luvan käyttää ja olivat itsekin mukana biisn teossa.

Äänestä

... kannattanut selata täältä pari viestiä jo ton biisin otsikolla, niin asia olis käyny heti selväksi...

Äänestä
  • Katsoin äsken Madonnan videon tv:stä - tämän, jossa on tämä Abba:n kertosäe mukana. Madonna teki siinä tanssikuvioita yms. pinkissä asussaan. Minulle tuli kyllä Madonnasta mieleen ne entiset Neuvostoliiton aikuiset maksulliset naiset joskus 80-luvulla. Saman näköisiä (ja ikäisiä) vähän liian pienissä vaatteissa keikisteleviä "rouvia" oli silloin valuuttabaarit pullollaan. Hyi hitto !

    Äänestä

  • psdgsjgpj kirjoitti:

    Katsoin äsken Madonnan videon tv:stä - tämän, jossa on tämä Abba:n kertosäe mukana. Madonna teki siinä tanssikuvioita yms. pinkissä asussaan. Minulle tuli kyllä Madonnasta mieleen ne entiset Neuvostoliiton aikuiset maksulliset naiset joskus 80-luvulla. Saman näköisiä (ja ikäisiä) vähän liian pienissä vaatteissa keikisteleviä "rouvia" oli silloin valuuttabaarit pullollaan. Hyi hitto !

    Joo, sama tuli mieleen, pitäisi vähän katsoa peiliin, ennen kuin munaa itsensä. Ikä se syö Maddeakin ! (ja se näkyy !)

    Äänestä

  • Pekko1 kirjoitti:

    Joo, sama tuli mieleen, pitäisi vähän katsoa peiliin, ennen kuin munaa itsensä. Ikä se syö Maddeakin ! (ja se näkyy !)

    Ja pointtisi oli ??? ei varmaankaan kukaan pakottanut katsomaan tuota madonnan videota.HÄ????????????????????

    Äänestä

  • heaven11 kirjoitti:

    Ja pointtisi oli ??? ei varmaankaan kukaan pakottanut katsomaan tuota madonnan videota.HÄ????????????????????

    Antakaa mummo-madonnan jumpata rauhassa xD

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onkos kirjoitti:

Eikös tuossa kappaleessa ole se tittiridii-juttu ihan samanlainen kuin ABBAn Gimme Gimme Gimme:ssä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu