Soyalife

Onko vielä kyseisen soijatuotteen käyttäjiä ja millaisia kokemuksia olette saaneet?
44502
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kuumiin aaltoihin olen käyttänyt.alkuun auttoivat melkein heti ja saatoin pienentää annostusta puoleen ja toimi.sitten jonkin ajan kuluttua aallot palasivat.kokeilin välillä muita tuotteita huonolla menestyksellä ja palasin takaisin soyalifeen.auttoi taas alkuun mutta aallot palasivat taas.viimeksi söin sen neljä tablettia aina yhden, kahdeksan tunnin välein,tuntu että toimi paremmin kuin kaksi aamulla ja kaksi illalla.nyt ostin taas tallinnasta uutta lääkettä kokeilu tarkoituksessa,viikko syöty eikä toimi.kun tämä kuukauden annos on loppu palaan jälleen soyalifeen,siitä ainakin pieni apu on tullut.gyneni anto luvan syödä sitä vapaasti.ainakin kymmentä reseptivapaata tuotetta tai luontaistuotetta olen kokeillut ja soyalife on sittenkin ollut paras,vaikkei täysin auta.myös voi olla että keho tottuu siihen ja vaikutus pienenee,koska on alkanut aina toimiin paremmin pienen tauon jälkeen.olisiko kellään mitään muuta uutta konstia ettei olisi ainainen hiki

Äänestä

itse söin soya flavona tapletteja hikitauteihin ja ne auttoi ainakin minua, jouduin lopettamaan kun aloin syödä toisia valmisteiea joissa oli mukana myös D-vitamiinia, nyt jännitän milloin hikitaudit taas alkaa

Äänestä
  • Nyt olen viikon syönyt SoyaFlavonaa ja olo on jo paljon parempi. Parikuukautta on ollu aika hankalia hikipuuskia. Minulle tuntuu ainakin auttavan. Kannattaa kokeilla muidenkin...

    Äänestä

Hei,
olen käyttänyt SoyaFlavonaa (1tabletti/pv) yli kymmenen vuoden ajan. Aloitin epäsäännöllisten kuukautisten vuoksi ja oman luontaisen estrogeenituotannon buusterina. Kuukautiskierto lyheni ja muuttui säännölliseksi, sitä se ei ollut koskaan nuorempana. Ihokin voi paremmin. Nyt odotellaan vaihdevuosioireita:). Olin jonkun kuukauden ilman soyaflavonaa, kun Life oli lopettanut sen myynnin. Tilalle tarjottiin omaa "vastaavaa" tuotetta. Ei toiminut. Heittoa kuukautisissa ja kuumia aaltoja ja unettomuutta. Itselläni toimii hyvin. Jos tulee pahoja vvoireita, niin sitten hormooneille, mutta SF:stä en luovu. Voin suositella omalta osaltani täysin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


käyttäjiäkö kirjoitti:

Onko vielä kyseisen soijatuotteen käyttäjiä ja millaisia kokemuksia olette saaneet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu