Onko kukaan vaihtanut 1.3 corollaan 1.8 GTi corollan tekniikkaa? Mietiskelin tehdä tekniikanvaihdon lähiaikoina. Haluuko joku kertoa paljonkon tommosen tekniikan vaihdoksen toteuttaminen maksaa, ja paljonko about maksaa jos sen tekee joku ammattihenkilö? (eli ite en todellakaan rupee repimään konetta irti, sen jälkeen se on entinen kone..) Mietin myös vaihtoehtona vaihdattaa myllyn plus muut sälät saksassa. (sais varmaan halvemmalla) Oisko siinä mitään järkeä?
1.3 Corolla GTi:ksi?
-=TuNInG=-
9836
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
_
Pelkkä motti riittää!! Turhaan mitään muuta vaihat
ei ennenkään toyotiin vaihettu muutakuin kone ja tummennettiin takalasit. Jos haluat voiman puhuvan osta hiace 4.4 turbo! (80-89)
Jos viet auton saksaan ne myy paskaa (kone huudatettu pas-2)
Ei liene mitään järkeä ruveta kyseiseen rumbaan. Myy vanha pois ja osta se GTi valmiina. Tai jos siitä rakkaasta 11 vuotiaasta pitää saada GTi, lienee fiksuinta ostaa "GTi-tarra"
Taitaa tulla halvemmaks ostaa valmiina se GTI
ei tommosessa kyllä oo mitään järkeä
Ei varmasti kannata noin vanhaan autoon, ei varsinkaan jos joudut teettämään töitä ulkopuolisella. Jos omalle työlle ei laske hintaa, ja pystyisit tekemään auton kokonaan itse, saattaisit saada auton samalla summalla kasaan jolla hankkisit jo alkuperäisen GTi:n.
No, kukin laittaa rahansa hyväksi katsomaan tarkoituksen. Onnea valitsemallasi tiellä.
Älä ny hyvä mies tollaseen aikaas ja rahaa käytä.
Myy se romuläjäs pois ja osta kunnon auto !!
Autojahan ei tee ku saksalaiset.
Osta vaikka Bemari niin ei tarvii vaihella koneita ku voimaa on omasta takaa.
AutoSugi tekee koneenvaihdoksia. Soita sinne ja kysy.
Just, löytyypä hirveesti tehoja jostain räkäsestä 316 kaasarikoneesta, phahhaha...
nyt varmaan vähän sekotat bemaria ja toyotaa.. bemareissahan sitä tehoa ei kyllä oo..
lisäksi alkuperäisen viestin kirjoittajalle gti on 1,6 koneella eikä 1,8.. ei oo todellakaan paljoa järkeä alkaa konetta vaihtamaan tulee maksamaan aika paljon varsinkin jos ei itse osaa tehdä vaihtoa. muutos katsastus pitäis onnistua kyllä aika helposti.. ainoa järki kyseisessä hommassa on se että auton kori on ruosteeton silloin se olis ehkä jopa järkevääkin mutta omia sellaisesta projektista ei saa koskaan takaisin