Onko kelläkään täällä mitään omaa versiota mitä tuolloin 16.08.1977 oikein tapahtui?
On erittäin outoa, ettei esimerkiksi kukaan pysty edes parin tunnin tarkkuudella kertomaan Elviksen löytöaikaa? onko se ollut 12:30 vai 14:30???
Entä se, ettei kukaan tunistanut Elvistä paitsi tietysti omaiset... Ambulanssi miehet luulivat ensin olevansa menossa hakemaan Vernonia, mutta paikalle saavuttuaan he huomasivatkin kuljettavansa TUMMAIHOISTA mies henkilö! *Hetkinen* Jos Elvis on siis kaikkien tietojen mukaan kuollut joskus välillä 11:00-15:00 niin miten kummassa ruumis on muuttunut parissa tunnissa mustaksi? Lääketieteellistä selitystä ei löydy, sillä ruumishan oli joko alasti tai lähes alasti ja vain pää olisi voinut "tummua" muttei koko keho!
Myös kaikki babtist memorial hospitalin hoitajat ja lääkärit jotka olivat hoitaneet Elvistä lukuisia kertoja ja joita Elvis oli vieläpä muutamaa iskenyt ei tunnistanut ruumista joka tuotiin virallisesti tuntemattoman ruumiin statuksella! Itse asiassa edes kuoleman julkaissut sairaalan ylilääkäri Eric Muirhead ei tunnistanut kuollutta, muuta kuitenkin heti "kuoleman" jälkeen julkisti Elviksen kuolleen!
Elviksen virallinen kuolinaikahan on klo 15:31 eli Elvistähän yritettiin elvyttää lähes 45min vielä sairaalassa! Herää ansaittu kysymys, että miten kukaan ylilääkäri tai edes amanuenssi voi elvyttää kylmettynyttä, tummentunutta ja kivikovaa ruumista joka on vielä virallisesti "tunnistamaton" noin kauan!?
Mitä todennäköisempää mitään elvytystä tai vastaavaa ei ole tapahtunut vaan Jerry T. Francisco mies koko jutun takana Memphisin poliisista on antanut selvät ohjeet ja Elviksen erittäin avokätisesti tukema Babtist Memorial on ollut mukana!
-Vai onko luonnollista, että sairaalan ylilääkäri lähtisi vaikka Vernonin pyynnöstä peittelemään ja vaarantamaan uransa tai sitäkin enemmän menisi suostumaan laittomaan ruumiinavaukseen?
Elviksen "kuoleman" kuultuaan sadat toimittajat ja fanit kerääntyivät nopeasti paikalle! n. klo 16:00 Eric Muirhead, Jerry T. Francisco, Noel Fllorando ja George Nichopoulos julkistivat Elviksen kuolinsyyn. Sydämen rytmihäiriöstä johtunut äkillinen kuolema! 20min ennen ruumiinavauksen alkua!
Tässä kaksi esimerkkiä Suomesta, omia sukulaisiani... -Kuolema sydämen takia, TRE: patologinen selvitys kesti 3½kk!
-Kuolema verisuonen puhkeaminen, HKI: patologinen selvitys 6kk!!!!!!!!!!!!!
Amerikassa saatetaan olla nopeampia, mutta tuskin ennustajia!?
kUOLINPÄIVÄ
4
1263
Vastaukset 4
- EAP....
Juu..
On mielenkiintoista lukea..
Itsekkin uskon että Elvis elää..
Ei voi oikein uskoa Elviksen kuolleen 16.08.77 - määä--
elvis tais kuolla vuonna 2001 huonoon terveyden tilaansa... (koska hän oli lihava) köh.. ei mutta joku vanhain kodin tyyppi oli ameriikassa kertonu että elvis oli viettäny hiljais eloa jossain palvelukodissa.
- Elvis Fan
Elviksen löytöaika selviää, oli muistaakseni 14.30, kun ambulanssi oli tilattu vähän tuon jälkeen.
Tummaihoisella varmaan tarkoitetaan sinistynyttä ihoa, kun verenkierto lakkaa niin ruumis menee siniseksi. Ja jos ihminen ei hengitä niin iho muuttuu siniseksi muutamassa minuutissa.
Kyllähän Elvistä elvyttäneet lääkärit ja hoitajat Elviksen tunnistivat ja sen vuoksihan elvytystä jatkettiin niin pitkään koska potilas oli Elvis, vaikka lääkärit tiesivät hyvin että se ei enään auttaisi mitään.
Elviksen kuolinsyyn sanottiin olevan "sydänkohtaus" koska haluttiin peittää Elviksen lääkkeiden väärinkäyttö ja mahdollinen yliannostus. Elviksen virallinen kuolinsyy oli lyhyesti voimakas sydämmen rytmihäiriö, mutta varmaan lääkkeiden ja epäterveelliset elämäntavat tämän aiheuttivat.
Sinulle tämä 16.8.1977 näyttää olevan joku päähänpinttymä. Keskittyisit vaikka Elviksen musiikkiin, etkä tähän kuolinpäivään. Koska se että Elvis eläisi tai ei olisi kuollut -77 ei ole mahdollista sen oman mahdottomuutensa vuoksi.- Tupu
Ei kannata kuolinpäivää liikaa pohtia ...
Sehän on kuitenkin HIENOA, että Elvis on saanut syntyä aikoinaan ja laulaa, vaikka sitten joutuikin kestämään kaikenlaista, mitä valtava julkisuus toi mukanaan eli ns. oma elämä oli vaikeaa, kun joka puolella kaikki tunsivat hänet.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?212294Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko861516- 132958
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.142745Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv95682- 54676
- 13637
Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v12608Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan96602On väärin
Tykätä ja haluta sua kun tilanne täysin mahdoton mutta minkäs teet. Mun sisällä roihuaa 🔥 kunpa tietäisit mitä sä minus42562- 65561
Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.44559Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi298556- 42525
- 138521
Älä unohda minua
Nainen ethän unohda minua. Asiat olisivat voineet mennä toisin, olisi vain pitänyt uskaltaa lähestyä sinua kun annoit si66509Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas28508- 77504
Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota36500Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä54498