kUOLINPÄIVÄ

A.t.

Onko kelläkään täällä mitään omaa versiota mitä tuolloin 16.08.1977 oikein tapahtui?

On erittäin outoa, ettei esimerkiksi kukaan pysty edes parin tunnin tarkkuudella kertomaan Elviksen löytöaikaa? onko se ollut 12:30 vai 14:30???

Entä se, ettei kukaan tunistanut Elvistä paitsi tietysti omaiset... Ambulanssi miehet luulivat ensin olevansa menossa hakemaan Vernonia, mutta paikalle saavuttuaan he huomasivatkin kuljettavansa TUMMAIHOISTA mies henkilö! *Hetkinen* Jos Elvis on siis kaikkien tietojen mukaan kuollut joskus välillä 11:00-15:00 niin miten kummassa ruumis on muuttunut parissa tunnissa mustaksi? Lääketieteellistä selitystä ei löydy, sillä ruumishan oli joko alasti tai lähes alasti ja vain pää olisi voinut "tummua" muttei koko keho!

Myös kaikki babtist memorial hospitalin hoitajat ja lääkärit jotka olivat hoitaneet Elvistä lukuisia kertoja ja joita Elvis oli vieläpä muutamaa iskenyt ei tunnistanut ruumista joka tuotiin virallisesti tuntemattoman ruumiin statuksella! Itse asiassa edes kuoleman julkaissut sairaalan ylilääkäri Eric Muirhead ei tunnistanut kuollutta, muuta kuitenkin heti "kuoleman" jälkeen julkisti Elviksen kuolleen!

Elviksen virallinen kuolinaikahan on klo 15:31 eli Elvistähän yritettiin elvyttää lähes 45min vielä sairaalassa! Herää ansaittu kysymys, että miten kukaan ylilääkäri tai edes amanuenssi voi elvyttää kylmettynyttä, tummentunutta ja kivikovaa ruumista joka on vielä virallisesti "tunnistamaton" noin kauan!?

Mitä todennäköisempää mitään elvytystä tai vastaavaa ei ole tapahtunut vaan Jerry T. Francisco mies koko jutun takana Memphisin poliisista on antanut selvät ohjeet ja Elviksen erittäin avokätisesti tukema Babtist Memorial on ollut mukana!
-Vai onko luonnollista, että sairaalan ylilääkäri lähtisi vaikka Vernonin pyynnöstä peittelemään ja vaarantamaan uransa tai sitäkin enemmän menisi suostumaan laittomaan ruumiinavaukseen?

Elviksen "kuoleman" kuultuaan sadat toimittajat ja fanit kerääntyivät nopeasti paikalle! n. klo 16:00 Eric Muirhead, Jerry T. Francisco, Noel Fllorando ja George Nichopoulos julkistivat Elviksen kuolinsyyn. Sydämen rytmihäiriöstä johtunut äkillinen kuolema! 20min ennen ruumiinavauksen alkua!
Tässä kaksi esimerkkiä Suomesta, omia sukulaisiani... -Kuolema sydämen takia, TRE: patologinen selvitys kesti 3½kk!
-Kuolema verisuonen puhkeaminen, HKI: patologinen selvitys 6kk!!!!!!!!!!!!!
Amerikassa saatetaan olla nopeampia, mutta tuskin ennustajia!?

4

1244

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EAP....

      Juu..

      On mielenkiintoista lukea..

      Itsekkin uskon että Elvis elää..

      Ei voi oikein uskoa Elviksen kuolleen 16.08.77

    • määä--

      elvis tais kuolla vuonna 2001 huonoon terveyden tilaansa... (koska hän oli lihava) köh.. ei mutta joku vanhain kodin tyyppi oli ameriikassa kertonu että elvis oli viettäny hiljais eloa jossain palvelukodissa.

    • Elvis Fan

      Elviksen löytöaika selviää, oli muistaakseni 14.30, kun ambulanssi oli tilattu vähän tuon jälkeen.

      Tummaihoisella varmaan tarkoitetaan sinistynyttä ihoa, kun verenkierto lakkaa niin ruumis menee siniseksi. Ja jos ihminen ei hengitä niin iho muuttuu siniseksi muutamassa minuutissa.

      Kyllähän Elvistä elvyttäneet lääkärit ja hoitajat Elviksen tunnistivat ja sen vuoksihan elvytystä jatkettiin niin pitkään koska potilas oli Elvis, vaikka lääkärit tiesivät hyvin että se ei enään auttaisi mitään.

      Elviksen kuolinsyyn sanottiin olevan "sydänkohtaus" koska haluttiin peittää Elviksen lääkkeiden väärinkäyttö ja mahdollinen yliannostus. Elviksen virallinen kuolinsyy oli lyhyesti voimakas sydämmen rytmihäiriö, mutta varmaan lääkkeiden ja epäterveelliset elämäntavat tämän aiheuttivat.

      Sinulle tämä 16.8.1977 näyttää olevan joku päähänpinttymä. Keskittyisit vaikka Elviksen musiikkiin, etkä tähän kuolinpäivään. Koska se että Elvis eläisi tai ei olisi kuollut -77 ei ole mahdollista sen oman mahdottomuutensa vuoksi.

      • Tupu

        Ei kannata kuolinpäivää liikaa pohtia ...

        Sehän on kuitenkin HIENOA, että Elvis on saanut syntyä aikoinaan ja laulaa, vaikka sitten joutuikin kestämään kaikenlaista, mitä valtava julkisuus toi mukanaan eli ns. oma elämä oli vaikeaa, kun joka puolella kaikki tunsivat hänet.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 93
      1494
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1344
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1267
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1168
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      1145
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      9
      945
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      807
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      751
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      744
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      715
    Aihe