Luku I
Silloin kun Harry oli viimeksi ryypännyt,hän oli kussut housunsa. Kestäisiköhän Harry nyt?. Harry istui baarissa illalla juoden karhua. Hän oli päättänyt juoda 6 lasillista sitä. Harryn oli oli välillä päästävä kuselle. Hän marssi vessaan ja kusi kusiaariin. Kusi ei ei tahtonut tulla,koska hän sairasti jotakin sukupuolitautia. Lopulta hän sai lopetettua.
Luku II
Harry istui jälleen pöydän ääressä. Hän ryyppäsi jälleen. Hän osti baarista Aku Ankka-lehden ja luki sen läpi. Sitten hän heitti sen seinään. Harry alkoi mietiskellä miksi istuu myöhään kaljalla. Sitten kapakkaan astui Paavo Lipponen. Harry vihasi Paavoa,joten hän veti esiin pistoolin ja ampui sillä Paavoa päähän. Paavon keltainen veri alkoi valua. Paavon turvamiehet kävivät Harryn kimppuun. Harry potkaisi yhtä heistä kulleille. Turvamies lensi ikkunan läpi. Baarimikko soitti poliisille. Toisen turvamiehen hän ampui pistoolilla. Hän käveli tiskin luo,jonka toisella puolella baarimikko soitti poliisia. "Turpa kiinni!" Harry huusi ja ampui baarimikon. Harry tuli lasinsa kanssa ottamaan olutta hanasta. Se oli nimittäin ilmaista,kun baarimikko oli kuollut. Harry nautti oluesta täydellä teholla.
Luku III
Poliisit saapuivat kapakan pihalle. Harry paiskasi olutlasinsa ikkunaan. Hän haki siideriä. "Antaudu!" Poliisit kuuluttivat. "Saatana,mä en antaudu!" Harry huusi vastaukseksi kun joi siideriä. Poliisit astuivat kapakkaan sisälle. "Vittu,tämä on minun kapakkani ja minä saan tehdä mitä haluan. "Selvä" Poliisit sanoivat ja lähtivät pois. Harry ryyppäsi yön läpi. Hän heräsi aamulla roskiksesta.
Mitä piditte?
Harry Potterin ryyppyhetket
6
2773
Vastaukset
- -yksinäinenkö?-
tuo oli ihan hyvä novelli :) jotain jäi jotenkin mun mielest uupumaa mut ei yksinäist novellejen kirjoittajaa kannata uskoo..
- Minä.
..ihan täyttä paskaa! Ihanaa, jatka ja tee vielä lisää
- Nagi
Fantaa!!!! Loistavaa!! Lisää!!
- wolfy_91
voi teitä.. ootte samanlaisia kusipäitä molemmat, tlank ja nagi. ihan kaikella kunnioituksella. kusipäitä.
- dsfdfsfdddff
mahtavaa!
- PotterinHarryrulaa
Potterin Harry heräsi omassa oksennuslätäkössään.Monumentaalinen kankkunen raivasi parhaillaan tietä tulehtuneiden neuronien läpi.Oloa ei lainkaan parantanut tyhjäsilmäinen Ankeuttaja,joka istui vastapäisessä tuolissa pyöritellen viskigrogia sormissaan ja katseli häntä tarkkaavaisesti.
Torjuen uuden pahoinvointikohtauksen pyörähti Harry jaloilleen,kaappasi viskin Ankeuttajan luisesta otteesta ja hulautti kitusiinsa.Värit palautuivat maisemaan ja horisontti kierähti kohdilleen.
Aikaa hukkaamatta sujahti Harryn kierrepotku Ankeuttajan kaavun läpi pudottaen otuksen kanveesiin."Näinkö täällä kohdellaan maksavia asiakkaita",kuului vaimeasti viimeisinä sanoina."Näin."kuittasi Potter ja hyppäsi baaritiskin yli kaatamaan vodkryypyn."Tämä on MINUN baarini".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5258884Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1606134Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3595155Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli664739Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s984341Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664043SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1843922- 911848
- 1031394
- 47959