Tiedon siirto 2 koneen välillä

Onko olemassa jotain ohjelmaa millä siirretään tietoa koneesta toiseen? Käyttäisin semmoista db9-db9 kaapelia. http://www.verkkokauppa.com/popups/prodinfo.php?id=7063 Onnistuuko tolla kaapelilla? Toisessa koneessa on win XP ja toisessa win 95
2162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

http://www.columbia.edu/kermit/

Tuossa lienee ohjelma joka toiminee tuossa hommassa. Tiesit varmaan että tuolla tavalla siirto on kohtuullisen hidasta.

No, jos toisessa koneessa on 95, se ei ole uusin eikä siirrettävät määrätkään voi olla suuria.

Äänestä

hidasta puuhaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Apuaaaaaaaaaa kirjoitti:

Onko olemassa jotain ohjelmaa millä siirretään tietoa koneesta toiseen? Käyttäisin semmoista db9-db9 kaapelia. http://www.verkkokauppa.com/popups/prodinfo.php?id=7063 Onnistuuko tolla kaapelilla? Toisessa koneessa on win XP ja toisessa win 95

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu