Ei uskalla Ikaalisten päällikkö vastata tiedusteluuni, keitä olivat ne kaksi poliisia jotka veivät minut putkaan. Ihan vain siksi olen asiaa tiedustellut jotta saisin rikollisten nimet haastehakemukseen ja jutun oikeuteen.
Voisikohan asiaa ajatella niin, että päällikkö suojelee alaisiaan ja hyväksyy heidän rikollisen toimintansa. Mitään muuta syytä en löydä ikaalisten päällikön piileskelyyn.
Voisikohan asiaa ajatella niin, että päällikkö suojelee alaisiaan ja hyväksyy heidän rikollisen toimintansa. Mitään muuta syytä en löydä ikaalisten päällikön piileskelyyn.
Vastaukset 12
Vanhimmat
huvikseen ne veivät sinut putkaan, hei haloo!!! ja ota ihmeessä lääkkeet niin ei tarvi tarpoa depression puolella koko ajan!
Kuitataan... Terv. Mika 2 B luokka
lääninhallituksen poliisiosastolle. Puhelinluettelon alkulehdillä on osoite, tai kysy tiedustelusta.
..ongelmaasi vaan sinun tulee ottaa yhteys läänin poliisipäällikköön. Ei kun kirjoittamaan sinne oma selvitys tapahtumista...
Joo..tämähän se onkin oikea paikka kysellä Ikaalisten poliisipäälliköstä. Siis kuinka paljon idiootteja mahtuu maailmaan vai tuleeko raja missään vastaan?
kattona ja kun muutkin rajat on veteen piirrettyjä, eihän niitä rajoja juurikaan vastaan tule.
Poliisi pelkää, piileskelee, eikä uskalla ilmoittaa rikollisten tietoja silloin kun rikolliset ovat poliisia. Totta on.
"välttelevästä" poliisista, niin asiaasi ei auta ollenkaan, että jankkaat siitä tällä palstalla. Vie asiasi eteenpäin ja tee valitus/kantelu kohtelustasi läänin poliisiosastolle, niin saat "mielenrauhan".
keskustelu tämä tästä samasta asiasta jo on? Syntyy kuva, että asia ei olisi ihan kertomallasi tavalla vaan ainoastaan keino saattaa huonoon maineeseen nyt asiassa henkilöitä joita syyllistät? Mitä olet asialle tehnyt? Mitä sinulle on vastattu jos olet jotain tehnyt tai tiedustellut? Kertoisitko ne, niin asiaan voisi ottaa otain kantaa.
Jotta, minkälainen päällikkö on Ikaalisissa, kun suojelee rikollisia. Olisin halukas tietämään.
Juttelin erään tapausta seuranneen kanssa ja kuulemma kylällä meinataan ihan aidosti sanoa niin kuin asia ei mennyt. Siitä vain, jokainen valehtelija istuu käräjäpenkille, ja minä muistan erittäin hyvin, sen joka toi avaimen poliisille, se seisoi tapauksen ajan lähellä, samoin ne kolme, jotka poliisille olivat soittaneet, samoin muut,ja jokainen katseli kun poliisi hakkasi mahaani, sekä hieroi lumella naamastani kaasua,
joten kannattaako valehdella. Tosiasia on, että poliisi teki rikoksen, jota tampereen poliisi tutkii ,
minullahan olisi oikeus viedä asia oikeuteen, mutta, kun Ikaalisten p.päällikkö pelkää, salailee ja suojelee rikollisia, on eteenpäin meno vaivalloista.
ko asiahan on nyt oikeuskanslerilla, siinä syy
kun joku talo tai tehdas palaa, etkö ole vielä ollut kuulustelussa ja turha täällä sen konepistoolis kanssa on peltikattoja reiittää