Siis saako näihin asennettua poljinkäynnistystä?Näyttää siltä että ilmojen kylmetessä pyörää ei saa käyntiin sähköllä (akku tyhjenee ja siihen se reissu tyssää,syö miestä.)Tietämättömänä en haluaisi rassata ilman tietoa. Polkemalla saisi kuitenkin itsensä ja koneen lämpimäksi:).Vai onko tämä kesäpyörä.Vm 2001.
Sähkökäynnistys Suzukin Dr 125
Poljinkäynnistys
4316
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kannattais ostaa uusi akku, joka on varmasti halvempi kuin kiksi. Kyllä tuo meidän suitsa lähtee hyvin käymään pikku pakkasestakin, kun akku on kunnossa.
ei lähde vaikka kuin yrittää ja akku on uusi. eikun lataamaan. itse en sitäkään osaa tehdä...
Täälläpäin sai Halpahallista hyvän akkulaturin.Pitää latauksen päällä ja antaa herätteen akulle jotta pysyy vireessä.Saa olla vaikka talven latauksessa.
Pyörä näyttää kyllä lähtevän pikkupakkasellakin käyntiin. MUTTA kun ajelen tuolla sydänmailla ja saatan käydä kävelemässä niin että kone kylmenee niin pelkään ettei se lähde käyntiin. Tämänvuoksi haluaisin varalta myös poljinkäynnistyksen.Työnnäppä tuo pyörä yksin käyntiin..tähtoo jäädä tekemättä.
Olen tästä poljinkäynnistyksestä koettanut kysyä useammalta,tietoa ei näytä heruvan. Nyt olen maahantuojallekkin laittanut kuvan kanssa kyselyn. Toistaiseksi vain syvä hiljaisuus.EIKÖ tätä tosiaankaan kukaan TIEDÄ?
Ei ole , sanottiin Suzukilla.