Miksi Aurinkolahdessa myynnissä

2v asuttuja kerrostalo asuntoja on kymmenia
myynnissä.

Miksi?

Jos on uuden ostanut, ei 2v päästä varmasti ala myymään ilman syytä.

Itse myin oman 2001 rakennetusta, koska meteli oli kova.
Terveiset naapurille.
6944
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ne on kalliita.

Itse ostin 2 vuotta sitten uuden 120neliön rivarin Espoosta, ja maksoin 2/3 hinnan minkä ois joutunu maksaa kerrostalosta Aurinkolahdesta.

Se nyt vaan on tyhmää maksaa liikaa.

Äänestä

Ei kannata enää edes yrittää myymistä.Tuulipuku hörhöillä on rahat loppu ja koulutetut ei osta.

Äänestä

CAY-baarit häiritsevät niin monia.

Äänestä

Nuoret juuri yhteen muuttaneet hankkivat ensiasunnokseen mielellään uusia asuntoja ja jos kyseessä on korkeasti koulutettuja, niin ehdottomasti juuri Espoosta.

Kaksi vuotta alkaa olla maksimiaika aika minkä nykyajan lyhtyjänteinen nuori pystyy asumaan saman partnerin kanssa, eli nyt on Aurinkolahdessa vuorossa erobuumi. Yksin asuntoon jäävä ei selviä vastikkeesta, lainan kuluista ja entisen partnerin osuuden maksusta, eli on pakko laittaa myyntiin.

Äänestä
  • Tulin juuri Aurinkolahdesta ja viereisessä autossa
    ollut nuoripari riitelivät varsin kuuluvasti.

    Eli ostettu kuplahintainen asunto ja rahat ei riitä tulee ero.

    Näin asiat etenee.

    Äänestä

  • Aurinkolahdesta pois halajavilla on jo kiire myydä. Hintataso alueella putoaa nelisenkymmentä prosenttia aivan lähitulevaisuudessa. Syynä alueen huono maine ja kuplahintaiset asunnot.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kllklklkkllk kirjoitti:

2v asuttuja kerrostalo asuntoja on kymmenia
myynnissä.

Miksi?

Jos on uuden ostanut, ei 2v päästä varmasti ala myymään ilman syytä.

Itse myin oman 2001 rakennetusta, koska meteli oli kova.
Terveiset naapurille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu