Miten saan selville rakastaako yksi tyttö mua paljastamatta omaa rakkautta sille. Ongelmana on se, että jos sen onnistu sen suhteen, kyseinen tyttö kertoo kaverilleen, joka on melkoinen juoruaja ja vähän ilkeä. Kummatkin tytöt ovat mun ystäviä, joten ei ole vaikea päästä keskustelemaan niiden kanssa. Antakaa ideoita
Tytöille kysymys
joku poika
8926
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Meet kysyy siltä suoraan, että rakastaako se sua.. Ei siinä kuule muua vaihtoehtoa oo... Ja ainakin voit sanoa sille että juttu ei sais lähtee leviämään; jos se välittää susta oikeesti, niin ei se kerro eteenpäin...
Voithan kysyy siltä pitääkse kenestäkään. Sanot vaik sit et sä oot kiinnostunu yhestä mut et tiiä pitääkse susta. Sit jos se rupeis vaikka kyseleen sun kiinnostuksen kohteesta kaikkee, niin voisit vihjata häneen.
Helpoin tapa kumminkin on varmasti mennä vain sanomaan suoraan. Silloin ei jää mitään epäselväksi.
Kannattaa myös vähän seurata hänen katseitaan ja suhtautumistaan suhun.
Sanot,että pitäisi seurata katsetta ja suhtautumista. Onko jotain eritystä, jota tulisi etsiä eli mitkä signaalit kertoisivat kiinnostuksesta? Se on muuten sen verran ovela, että osaa peittää useimmat tunteensa tosi hyvin.
Sanoisin, että oli tyttö millainen tahansa, niin kyllä ilahtuu jos kuulee, että joku on ihastunu siihen. Se on tosi imarreltava tunne. Itse oon aivan haltioissani yhteen meijän kuorolaiseen poikaan. Se on niin söpö ;). Kannattaa varmaankin antaa vähän niinku pieniä vinkkejä sille tytölle. Kyllä se siitä :D
Toi on sairaan hyvä kysymys, koska mäkin haluisin tietää että, rakastaako, tai oisko toi rakastaminen, liian voimakas ilmaisù?
No sovitaan, että pitääkö yksi IHANA poika minusta??
Kun en vain voi mennä kysymymään päin naamaa..
Joten ei taida olla vaihtoehtoja muita, kuin jättää asia sikseen.. ;( Ikävältä tuntuu..
Lähetät tytölle vaikka viestin, tai sanot sille tytölle, että: Uskotko rakkauteen ensi silmäyksellä, vai kävelenkö ohitsesi uudestaan. :) Kyllä siinä tyttö on yhtä hymyä :)
no ootko eka kertalainen alkaa?
varmasti se suostuu ja siis et mitä välii sil on jos se juoruaa????
no en mä tiiä, ku en sua tunne enkä sitä tyttöö...
mut mikä susta on parasta tytöissä? minkä laine tyttö on kaunis?
pitääkö tytön olla iha TIKKU!?!
Jos sä RAKASTAT sitä tyttöö,niin ainakin mun kaverille on ihan sama vaikka kaikki tietäis siitä et se tykkää siitä!! Eli, jos sä pidät siitä tytöstä toosi paljo, ei sen pitäs sua haitata vaikka kaikki tietäiskin. Kylläkään se ei oo mukavaa,jos kaikki kamutkin alkaa siitä kiusaan.. :/