rankasti joku hyökätä palstalle mutta poistan viestit jos ne ei mee sääntöjen mukana että elkää hätäilkö ne kyllä häviää täältä sitä mukaa!
ja sitä ilmoita asiattomasta viestistä toimintoa saa käyttää siihen vain liität perustelut minkä takia pitää viesti poistaa sekin helpottaa tehtävää kiitoss
ja sitä ilmoita asiattomasta viestistä toimintoa saa käyttää siihen vain liität perustelut minkä takia pitää viesti poistaa sekin helpottaa tehtävää kiitoss
Vastaukset 4
Vanhimmat
siellä killumassa
perustella väitteesi
Sinun tehtäväsi on osoittaa olevasi luottamuksen arvoinen, seriffin arviointi ja epäilykset kuuluvat kuvaan, ellei mikään tällä palstalla oikeasti muutu. Olen samaa mieltä toisen epäilen kanssa.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=4500000000000218&posting=22000000004562170
Tuossa on sama aihe (linkki romano-palstalta Profetiat-palstalle, vuoden takaa), mustalaiset 'Efraimin jälkeläisiä' tai jotakin, vlta 2004, sama aihe, minkä jo poistit, ainakin jotain siiitä.
Tuo asenne, että 'romanit ovat juutalaisia, ja juutalaiset eivät ole juutalaisia', on pohjimmiltaa syvästi rasitinen, koska siinä joku joka toistaa tätä aihetta siellä ja täällä. Täällä se oli vastikään pari-kolme viikkoa sitten viimeksi.
Tuon jutun avaajan käsitys on kumottu asiantuntijan toimesta, mm muutama juutalaisuutta hyvin tunteva henkilö on perusteellisesti osoittanut tulkinnan, jota nuo kopipasteet muka todistavat, aivan vääriksi. Miksei tämä henkilö voi lopetaa? Vaikka hänellä ei ole ainuttakaan vasta-argumenttia?
Alkahan sitä jo ihmetellä.
poistin äsken toisen noista viesteistä koska oli sama viesti kaks kertaa laitettu,tuosta linkistä minkä laitit niin en oo ollu sillon seriffinä ja ala poistelee niitä kaikkia koska siinä menis monta päivää/yötä ja täällä on tekemistä joka päivälle muutenkin vielä joten ei ihan heti ainakaan ala poistelee vanhoja viestejä.
toisekseen en ota sen enempää kantaa noihin väittelyihin että pysykää sääntöjen mukana,täällä saa väitellä vähän kiivaamminkin kunhan ei lähetä loukkaamaan muita sehän on itsestään selvyys?
vielä siitä että kyllähän mua saa epäilä vaikka miksä nyt sitten epäilettekin mutta sanon vain sen että tää homma mitä teen ei ole helppo ja oon sanonukin että tarvihen apuja ja toi "ilmoita asiattomasta viestistä" auttas jo paljon kun siihen lisäätte vielä perustelut miksi kyseinen viesti täytyisi poistaa.