hommattua mustan raamatun.
oon yrittäny ettiä, mutta ei.
oon yrittäny ettiä, mutta ei.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Mitä sinä sillä?
Itselläni se joskus tietokoneella oli (sain kaverilta), ei siinä mitään ihmeellistä ollut.
kuhan lukisin. Ihan vaan kun kiinnostaa...
Tällaisella sivulla kuin www.irreality.org.uk/index.php?element=5&fractal=7&dirPostadd=/Spirituality, Magic and the Occult/Historic
löytyy mustaraamattu ja muuta aiheeseen liittyvää. Ja toinen samanlainen sivu on www.rinf.com/e-books/magick_books.html ja sieltä löytyy sitten esimerkiksi Anton Laveyn kirjoittama satanisti raamattu.
Tyhjänpäiväinen höpöhöpöteos.
Enpä sanoisi, että tuo kirja on aivan 'höpöhöpö'-juttuja. Se on kyllä monelle ihan asia tekstiä (ihan samalla tavalla kuin Raamattu on asia tekstiä, sitä lukeville ja noudattaville).
Siinä annetaan ilmi Saatanan sana ja sen teot. Niin kuin Raamataussa annetaan ilmi Jumalan sana ja Hänen teot.
Mitään ei kannata aliarvostella... tai sanoa höpöhöpöksi! Jos, sinä et siitä pidä, OK, mutta jotkut siitä saattavat pitää. Jollekin se saattaa merkata paljon.
Kaikki uskonnollinen soopa on höpöhöpöä!!!!
Ainakin kaikki jossa henkiolento ottaa persoonallisen muodon.
Aivan paskaa, sanon minä.
Ja miten satanismi-sivuille liittyy mitenkään mikään musta-raamattu yms..keskustelu...kysympä vaan?? Kun ei niinku mitenkään. Luulimpas ihan että satanismi foorumissa ei tarvis lukia tuommosta scheissea. Tuommoset jutut kannattaisi varmaan puhua "muut uskonnon aiheet"-foorumissa.
... jos, tää on susta höpöhöpö-juttuja ei sun tarvii tulla tänne sitä selittämään. Helpommalla pääset, jos et täällä oo ja kirjottelen noit juttuja
O.o?
Musta raamattu on ihan samantasosta skeidaa kuin se Iso Kirja. Sillä ei ole väliä merkitseekö se jollekin jotain.
... SE ON SULLE SITÄ!
satanisti ja kuuntelen negativee ja 69 eyesii
Hoh, hooh. Onnee sulle x) Silti. Olit sitten vaikka Tarja Halonen... Sinä olet sinä, ja sulle olematon asia saattaa merkata paljonkin jollekin toiselle!
Kyllähän minä tänne voin tulla nuita mun mielipiteitä sanomaan. Minusta vaan nuo jutut eivät kuulu satanistien osioon.
Joten eikö niistä jotka ovat minun mielestäni "höpöhöpö-juttuja", eli kristinuskon asioita yms..voisi kirjoitella palstalla joka ei käsittele satanismia, vaan ihan jotakin muuta, niinkuin tuo viestikin.....että niin mutta.
Samalla tavalla voisin emppu kysyä sinulta, että mitä se sinä jauhat tuommosia tällä satanisti foorumilla.....??
:DD *nauraa* Kuhan laitoin, ku selitit noita sun ''höpöhöpö''-juttuja. Ei mitään henkilökohtaista xD
Ajattelin vaan, koska kyllähän sääki tänne tuut selittämään, niin voihan mäkin :P *näyttää kieltä*
HAHAHAAAA!!!
On paskaa tärkeämpääkin.
Kylläpäs sitä kiihkoillaan nyt kovasti. Miten sinä onnistutkaan kääntämään asian noin.
Itsehän sinulle sanoin juuri samaisesta asiasta.
Että rauhotuhan nyt, eiköhän kaikki kantasi jo huomanneet.
Mää voin vaikka tekasta sulle semmosen.