Meneekö ilmaisbussia?
Miten julkisilla?
Paljonko maksaa taksilla?
Yksi oikea vastaus tekee minut onnelliseksi.Kiitos.
Miten julkisilla?
Paljonko maksaa taksilla?
Yksi oikea vastaus tekee minut onnelliseksi.Kiitos.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ülemiste on hintatasoltaan sangen kallis ostoskeskus, toki sieltäkin voi tehdä löytöjä.
Menee ilmaisbussi mm. Satamaterminaalista A lähtöaika aina tasatunnein. Takaisin ostoskeskukselta vastaavasti kellon näyttäessä puolta. lisää www.ulemiste.ee
http://www.ulemiste.ee/?page=sk&toode=3&marx=engrus ihka suomella
Kulkuyhteydet Julkisen liikenteen bussit nro 2, 7, 15, 17 ja 65 ja reittitaksit nrot 214 ja 243 pysähtyvät suoraan kauppakeskuksen oven edessä. Lähellä on myös juna-asema (Ülemisten pysäkki).
Satamasta pääsee parhaiten bussilla nro 2, (A-terminaali oikea laita) joka ajaa keskikaupungin kautta suoraan kauppakeskuksen eteen.
Lentokentältä voi tulla vaikka kävellen, koska kauppakeskus sijaitsee viiden minuutin kävelymatkan päässä lentokentältä. Kauppakeskukseen pääsee myös bussilla nro 2 tai taksilla.