Moro,
en ole saanut yhtään vastausta. Pelästyivätkö ihmiset?
Tuomita en halua. Uskon Jumalan sanaan, raamattuun.
en ole saanut yhtään vastausta. Pelästyivätkö ihmiset?
Tuomita en halua. Uskon Jumalan sanaan, raamattuun.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
keidas ei sun viestis menny hukkaan moni täällä lukee ja tarttee apua ts.rukousta syntinen pääsee jumalan huomaan tunnustamalla syntinsä ja ottamalla Jeesuksen herraksi...tuntuu moni mutkaiselta mutta ei se sitä ole rukous sen selvittää...itteläni olis aika tarve siihen mut SIU SIU
Kokeilepa keskustelua siitä, miltä tuntuu elää uskovaisena homona ja lesbona. Kokeile keskustelua siitä miten sovittaa uskonnon vaatimukset ja seksuaalisuus yhteen.
Tällä palstalla keskustellaan sellaisista asioista. Sitten kun keskustelet asiallisesti sellaisista, sitten kanssasi keskustellaan.
Jos taas tahdot kertoa ihmisille, että homous on Raamatun mukaan syntiä, niin kirjoittele siitä Raamattu-palstalle.
Tällä palstalla keskustellaan palstan määrittelemistä aiheista. Tiedotuksesi siitä, että Raamatun mukaan kahden miehen välinen seksi on syntiä, voit tiedottaa Raamattu-palstalla. Jos sen sijaan tahdot keskustella siitä, että sinulla on jotakin ongelmia tai ilonaiheita homoutesi ja Raamatun sanan yhteensovittamisessa, niin keskustele siitä sitten tällä palstalla.
usovaiset vähemmistöseksuaalit kyllä tietävät, mitä Raamatussa on ilmaistuna seksistä ja samaa sukupuolta olevien välisestäkin seksistä.
Niitä asioita ei tarvitse uskovaisille tiedottaa.
Mieti hieman mikä on tämän palstan tarkoitus ja mistä täällä keskustellaan. Jos keskustelet palstan aiheista, varmasti kanssasi keskustellaan. Vaan jos tahdot tiedotella mielipiteitäsi Raamatusta ja homoista ja seksuaalisuudesta, niin tiedota Raamattu-palstalla.
Tämä ei ole tiedotus-palsta, eikä Raamattu-palsta.
Koet tärkeäksi tiedottaa vähemmistöseksuaaleille, että uskot Raamattuun. No, kiitos tiedotuksestasi :)
Heippa,
kiitos viestistäsi, joka oli vallan asiallinen!
Aloin funtsia todellakin kirjoittamaasi. Olet oikeassa, kyllä ihmiset (useimmat) tietää mitä raamattu näistä asioista sanoo. Ja palstahan on todellakin homoille ja lesboille. TOki muutkin voivat osallistua, mutta ensisijaisesti heille. Voivat kertoa mieltä painavista asioistaan, ja muustakin.
Toivotan sinulle Jumalan rauhaa.
Olen pahoillani että näin ajattelemattomana kirjoitin.
epäilyttämään. Että elit vain tämän lyhyen hetken tätä foorumia varten. (kun katsoin kaikki textailusi)
Hei,
viestisi ei tullut kokonaan. Mitä tarkoitat pienellä hetkellä elämisellä? Kerroin mielipiteeni, mutta sitten rupesin funtsimaan asiaa enemmälti saatuani kommentteja. Ymmärrän vallan hyvin, kun nyt ajattelen, että varmasti risoo jos ja kun joku alkaa meuhtomaan niin kriittisesti. Ja kun kyseessä on kuitenkin homojen ja lesbojen keskustelu.
Jumalan siunausta sinulle toivotan.
vastaus olisi jo tehty ennen kysymystä.
ilamaistuna. Hyvin moni keskustelee täällä itsensä kanssa.
Ai niinkö meinaat?
Mielestäni tässä ollaan vaihdettu mielipiteitä hyvinkin.
Hyvää viikonloppua sinulle.
Lähden Lohjalle hiljaisuuden retriittiin.
Vastaus olisi tehty jo ennen kysymystä, kirjoitit. Mitäköhän meinaat moisella?
Saisinko tarkennusta?
Lähden tänään hiljaisuuden retriittiin Lohjalle. Jänskää hiukan. En ole aiemmin ollut. Pelottaa ehkä hiukan, hiljaisuus.