Kyselisin tuosta, että miten toimii se lisäviikko juttu? Jos esitteessä lukee, että lisäviikko maksaa 240,00 niin onko se vaan sen verran vai tuleeko siihen vielä joitain lisäkustannuksia? Ihmettelen vaan, että miksi se tulee halvammaksi, kuin jos varaa samantien 2 viikkoa?
Lisäviikko?
Maija
51099
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
siinä ja tuota selitystä en osaa sanoa miksi mutta kai siihen nyt joku syy on. Tietenkin pitää varmistaa että myös paluulento löytyy ettei joudu ostamaan uutta lippua , olisko se tuo syy ?
En tiedä puhutko nyt matkanjärjestäjien matkoista. Lisäviikon hinta on se 3. viikko. Eli on 1 viikon hinta, 2 viikon hinta ja jos haluaa olla 3 viikkoa, niin tämä lisäviikon hinta lisätään 2 viikon hintaan. Toivottavasti auttoi.
lisäviikon saa tietenkin myös 1 viikon matkaantai 4 viikon, sehän on lisäviikko
Otimme Funcalista lätevän atlantin risteilymme jatkoksi lisäviikon kaupungin keskustasta.
Yhteiskustannus kahdelta henkilöltä 176E, aamukahvilla.
Ei raaski jättää käyttämättä!
jos esitteessä on jo mainittu viikon ja kahden viikon hinnat, niin sitten se lisä tarkoittaa kolmatta viikkoa. Yksi viikko plus lisä ei voi ostaa, koska sehän on esitteen kaksi viikkoa. Mutta ne lisät on sitten kolmas, neljäs ym. viikot.