Onko Langkawilta tulleita?

tuoretta tietoa

Hei! Onko joukossa joku, joka olisi tänä syksynä käynyt Langkawilla? Olisin kiinnostunut hintatasosta ja kaikesta muustakin kuten esim. ostosmahdollisuuksista, ravintoloista ja nähtävyyksistä. Kävikö kukaan Oriental Villagessa? Mitä tarkoittaa maininta outleteista em. paikan kohdalla?
Kiitos jos joku viitsii vastata!!!

2

1629

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Turkkulainen

      Jos ruoka ja ostokset ovat sinulle iso osa lomaa, niin ei kannata odottaa liikoja. Ruoka parempien hotellien ulkopuolella olevissa "ravintoloissa" on erittäin perustasoista. Ainoastan Bon-Ton ravintola edes pyrkii jonkin näköiseen kunnianhimoisuuteen menuunsa rakentamisessa.
      Raaka-aineet ovat tietysti kaikkialla tuoreita, mutta paljon parempiakin gastronomisia kohteita on tullut Aasiassa vastaan.

      Hintataso on kohtuullinen, 10 eurolla syö ihan mukavasti illallisen, kunhan pysyy paikallisissa ruokalajeissa ilman äyriäisiä.

      Oriental Village on köysiradan ala-aseman ympärillä ja "outlet" on suuresti liioiteltu ilmaisu niille pienille souvenir-shopeille, joissa tavara on nimenomaan turisteille suunnattua vaatetta ja muuta lomakrääsää.

      Yleisesti kohde oli kuusihenkiselle perheellemme pienoinen pettymys verrattaessa sitä esim. Thaimaan vastaaviin rantakohteisiin.

      Saaren hotellien arvosteluja löytyy tuolta!
      http://www.tripadvisor.com/Hotels-g298283-Langkawi_Kedah-Hotels.html

      Hintataso hieman kalliimpi kuin Thaimaassa, muttei huomattavaa eroa.

      • kohta lähtevä

        Kiitos tiedoista!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      88
      2503
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1455
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      84
      1378
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1192
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      923
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      900
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      33
      773
    8. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      773
    9. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      102
      771
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      706
    Aihe