Ollaan lähdössä jouluksi mieheni kans Prahailemaan ja ajattelin vain tiedustella onko joku ollut joulun aikaan siellä ja minkälaista oli??
Jouluna Prahaan..
2
405
Vastaukset
- Praha fani
Vietimme pari vuotta sitten Prahassa joulun ja lähtisin uudelleen vaikka heti! Jouluaaton iltana suosittelen pöydän varaamista ravintolasta tai ruokailua hotellin ravintolassa, koska useimmat ravintolat pitävät ovensa kiinni. Mutta heti joulupäivänä Prahassa oli "normaali" turistimeininki eli kaupat ja ravintolat auki ja turistimassat velloivat kadulla. Joulukuusia ja -koristeita oli kauniisti esillä ravintoloissa, hotelleissa ja kaupoissa ja valloillaan mukavan rento joulumeininki!
- tipi
Kuulostaa oikein kivalta paikalta noin joulun aikaan! Kiitos vaan kovasti informaatiosta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-195955Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite855572Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin983578- 1253574
- 1211321
- 571267
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1301192- 38999
- 45983
- 26959