Miksi ladut

Kajaanin ladut ovat h:n huonossa kunnossa. Päättäjät, eikö veromarkoille saa vastinetta ja onko oikein, että siellä saa talsia koiranpaskassa?
7749
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Eihän vielä ole luntakaan !!!!

Äänestä
  • kahjo lunta on jo kymmenen senttiä.

    Äänestä

Voi hyvänen aika,lumi tuli toissa päivänä vasta.Nyt ollaan vaatimassa latuja.Ja muuten...ainakaan uria ei voi tehdä näillä lumimäärillä vielä.
Voithan mennä kolaamaan metsistä lumia väylille.

Äänestä
  • oot sitä varten.

    Äänestä

  • sulle lumihommia.

    Äänestä

Laduilla on ollut jo monta vuotta koiran jätöksiä ja tulee olemaan.

Äänestä
  • pyssyhiihtoa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


eivät ole kunnossa kirjoitti:

Kajaanin ladut ovat h:n huonossa kunnossa. Päättäjät, eikö veromarkoille saa vastinetta ja onko oikein, että siellä saa talsia koiranpaskassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu