hyvä ?
Subbari: Spl Dynamics Pro-10d2 tai d4.
Vahvistin subukalle: Spl Dynamics s-4002
Erillissarja: Spl Dynamics s-4.2
Vahvistin erkkasarjalle: Spl Dynamics s-1002
Tommonen, äskeisesä keskustelussa joku ainakin kehui tota erillissarjaa..
Subbari: Spl Dynamics Pro-10d2 tai d4.
Vahvistin subukalle: Spl Dynamics s-4002
Erillissarja: Spl Dynamics s-4.2
Vahvistin erkkasarjalle: Spl Dynamics s-1002
Tommonen, äskeisesä keskustelussa joku ainakin kehui tota erillissarjaa..
Vastaukset 6
Vanhimmat
setti sun käyttöön, laittaisin itselle samanlaisen jos äänenlaatu ei merkkaisi mitään..
sen saa kuule kohdalleen kun osaa säätää soittimesta tuossa sarjassa ON hyvä äänenlaatu, diskantteja täytyy vain tiputtaa soittimesta pienemmälle.. niin ja alkuperäselle kirjoittajalle, että on hyvä satsi tulossa
ihan hyvä satsi, tosiaan niitä diskantteja joutuu tiputtamaan vähän pienemmälle. Ota tuo pro 10d2 jos meinaat tuolla vahvistimella sitä ajaa, ytke puhekelat sarjaan niin saat 4 ohmin vastuksen. itselläni on samanlainen spl dynamics s-1002 ohjaamassa etupäätä ja kyllä voin suositella sitä vahvistinta, on enemmän kun hyvä siihen tarkoitukseen ja noissa dynamicseissa puhutaan TODELLISISTA tehoista eikä mistään hattiwateista
Minä en kyllä ikinä ostais spl dynamicsiä koska on muita merkkejä samassa hintaluokassa jotka ovat parempia. Niinku toi yks kirjotti niin osta vaan jos äänenlaatu ei merkitse mitään ja spl dynamicsit eivät kyllä ole mitkään hyvät äänenlaadun suhteen. Mun mielestä spl dynamics vois luokitella amis pelle corolla dixdax merkiksi.
Taidat puhua SPL Pro:sta =P
Olen samaa mieltä tuosta, että hän taitaa puhua SPL pro merkistä. Dynamics on hinta/laatu suhteeltaan loistava merkki ainakin vahvarien puolelta, eivät subit ja erkkasarjatkaan huonoja ole, mutta hieman parempiakin saa samalla hinnalla. Hyvä merkki kaikinpuolin.