Pari kysymystä

Olen tässä asetta hankkimassa ja mieten että mikä näistä on hintalaatu suhteeltaan paras:
Ak-47
P90
G36C

Minkähänlainen ase mahtaa olla AIM TOP M4A1?
3369
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mun mielest G36C on noista paras vaikka onkin tosi muovinen. Mut se on mun mielipide, päätä sä vaa ite

Äänestä

Nuo Maruin pyssyt on kaikki ihan yhtä hyviä.

Nopea silmäys muutaman kaupan sivuilta paljasti, että AIMin M4A1 ampuu 0.12g kuulilla 40m/s, eli noin 0.1 J. Se on alle 25% Maruin hopillisen vempun tehosta (Maruin vemput noin ½ J). Muuta ei kannatakkaan odottaa aseelta, joka toimii AA paristoilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


azazh kirjoitti:

Olen tässä asetta hankkimassa ja mieten että mikä näistä on hintalaatu suhteeltaan paras:
Ak-47
P90
G36C

Minkähänlainen ase mahtaa olla AIM TOP M4A1?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu