digiboxin ja tietokoneen yhdistäminen

nokia mediamaster 260T,hp kannettava,windowsxp.voinko yhdistää laitteet,mitä piuhoja tarvitsen? onko edes järkevää?on vaan mediamasteri joutavana,olisiko näin sille käyttöä
2310
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Meinasit katsoa telkkua kannettavasta digiboksilla?

Ei taida laitteet taipua ihan helpolla tuohon hommaan.

Äänestä
  • Tarvitset vain usb tv-kortin (vaikkapa joku Hauppaugen WinTv) ja sitten laitat piuhalla digiboksin siihen kiinni. Itselläni on vanhempi hauppaugen usb laite ja toimii digiboksin kanssa. Mutta kannattaa katsoa minkälaisen ostaa. Resoluutioeroja on aika laajalti. Ainakin omassani on liian pieni kuvaruutu ja menee epätarkaksi jos suurentaa. Kysele liikkeistä oman mielen mukaista. Kyllä varmasti löytyy.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


marjukka kirjoitti:

nokia mediamaster 260T,hp kannettava,windowsxp.voinko yhdistää laitteet,mitä piuhoja tarvitsen? onko edes järkevää?on vaan mediamasteri joutavana,olisiko näin sille käyttöä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu