Perttu-parka luulee...

baldieout

Perttu luulee oikeasti, että Antti ja Mika ovat hänen kavereitaan. Monesti on puhunut, että sitten ohjelman jälkeen tulee käymään ja että lähtevät dokaamaan. Kuitenkin kaksikko on suhtautunut puheisiin hyvin varauksellisesti ja lähinnä keskittyneet piilovittuiluun Pertun kustannuksella. Tämä siis 24/7:sta havaittua.

Ei silti, onhan Pertullakin huonot puolensa: ei osaa ajoittaa juttujaan ja joskus menee yli tarinoissaan. Eikä mikään maailman fiksuin jätkä, mutta ei varmasti keskivertoakaan tyhmempi.

Harmittaa vaan, kun just tuossa BB-extrassa tilitti, että yhteishenki on vaan parantunut talossa loppua kohti, mutta löytääkin loppujen lopuksi kokoelman puukkoja selästään.

Mut tietysti peli on peliä. Olen vaan aika varma, ettei tällä kertaa pelurit voita.

6

753

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ETTÄ FIKSU MIES ..

      ..pitää mölyt mahassa. Niin teki Perttu tän illan lähetyksessä. Inhottaa noi kaksi tuolla talossa. Vaikuttavat ihan pikkupojilta kun tarkastelee niiden käyttäytymistä.

    • miettii

      että kisa on heidän välisensä, miettivät että jompi kumpi heistä voittaa rahat ja yhdessä he lähtevät baanalle ja jättävät pertun nuolemaan näppejään.

    • Kyllä se Perttu ihan oikeassa siinä oli että asuminen on nyt aika kitkatonta kilpailijoiden kesken. Väitän kyllä että kilpailijat tulevat pitämään yhteyttä ohjelman jälkeenkin, mutta tuskin nyt kaikista kuitenkaan mitään sydänystäviä tulee.

      Tosiasia on että sekä Mika että Antti antoivat Pertulle yhden pisteen äänestyksessä, mutta ei tuo todellakaan tarkoita etteivät he hänen persoonastaan pitäisi. Se vaan on niin että jotenkin toisten kanssa vain synkkaa paremmin kuin toisten. Elämänkokemukset ja kaikki omaksutut arvot vaikuttavat siihen kenet tuntee läheisemmäksi. En näe niin että he Perttua karsastaisivat, mutta on todennäköisempää että vuoden päästä Mika ja Antti pitävät yhteyttä kuin että heistä kumpikaan pitäisi yhteyttä Perttuun. Se ei toki tee Pertusta yhtään sen huonompaa persoonaa.

      • kuvitella

        että iina, hanna ja minna tulisivat enää toimeen terhin ja tiinan kanssa.


      • se ei ole
        kuvitella kirjoitti:

        että iina, hanna ja minna tulisivat enää toimeen terhin ja tiinan kanssa.

        meidän ongelma


      • kuvitella kirjoitti:

        että iina, hanna ja minna tulisivat enää toimeen terhin ja tiinan kanssa.

        Jos vain osaavat laittaa omaan arvoonsa muiden kommentit heistä, ja uskon itseasiassa että osaavat. Jokaisella on negatiivisiakin mielipiteitä lähimmäisistä ja tällä lailla ääneen sanottuina ne saavat isomman arvon kuin on oikeasti tarkoitus. Voisi kärjistetysti sanoa että jos hyvätkin ystävät saisivat tietää kaikki ajatukset heistä, ei ystäviä olisi. Lisäksi pitää vielä huomioida että kyseessä eivät olleet vanhat ystävykset, vaan kilpailijat joiden on aitoidellaan koitettava päästä loppuun asti. Oikeastaan on ihan yhteishengen kannalta parempi että kerrotaan ne hyvät ajatukset suoraan toiselle ja pidetään ne vähän kriittisemmät omina (pk-huoneessa sanottuina), vaikka toki pitää välillä pystyä sanomaan asioita päin näköäkin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      129
      1293
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      99
      833
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      73
      623
    4. 50
      557
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      11
      471
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      454
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      148
      406
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      30
      387
    9. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      25
      368
    10. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      174
      362
    Aihe