Ekaks: Voiko niitä imuroitujen tavaroiden ja skinien zip-tiedostoja ja niistä tehtyjä tiedostoja poistaa? Meinaan vaan,ku alkaa täyttyä aika uhkaavasti =) Siis tietenkin ilman,et kamat lähtee pelistä pois!
Toiseks: Mitä tarkottaa "Skin mesh"? Joillain sivuilla vaan pysty imuroimaan sellasen tai sit "tavallisen" skinin jostain kyseisestä skinistä.. Informoikaa mua! :)
Toiseks: Mitä tarkottaa "Skin mesh"? Joillain sivuilla vaan pysty imuroimaan sellasen tai sit "tavallisen" skinin jostain kyseisestä skinistä.. Informoikaa mua! :)
Vastaukset 3
Vanhimmat
http://www.thesimsresource.com/static/tutorials/skinstutorial.html
Tuolla skini-tutoriaalin alussa on lyhyesti
selostettu mesh.
(kohdassa Chapter 1 : What is a Skin?)
Osaat varmaan sieltä lukea ;)
Ja kyllä ne alkuperäiset zip-tiedostot voi
sitten poistaa, kun ne on purettu peliin,
ei niillä sitten enää mitään tee
(ellet sitten halua pitää varmuudeksi kaikkia tallessa)
Mä en tiiä, tajusinko oikein ton tekstin... Siis onko meshit vähän niin ko muotteja, minkä päälle kuva sitten pistetään..? Vähän oudosti selitetty... Mut tulee vaan semmonen mielikuva, et on semmonen simin pään muotonen muovipallero, siis se mesh, ja sitten sellanen pään kuva ohuesta paperista... Sit se paperi taitellaan sen meshin päälle. Toi oli siis ihan van mielikuva... Mut jos tekee meshin, siinä voi muokata pään ja hiusten muotoa, tavallisella skinillä vaan väriä ja ilmettä..?
Noin suurinpiirtein minäkin olin asiaa
(joskus) ajatellut...
en sen paremmin kyllä tiedä.